Povleceni1

Aby ložní prádlo bylo stále krásné a jemné na dotek, potřebuje speciální péči při praní

Spousta lidí si při praní prádla usnadňuje práci tím, že sundají povlečení ze všech postelí v domácnosti, neřeší jejich typ a prostě je hodí všechny k sobě do jednoho bubnu pračky a pračku zapnou. Aby vaše povlečení vydržela dlouho funkční, byla jemná a příjemná na těle, je potřeba dodržovat nárokové podmínky na praní různých materiálů. Je rozdíl, zda perete ložní prádlo bavlněné, saténové, flanelové nebo jiné. Jak byste tedy měli ložní prádlo prát správně?

Zdroj obrázku: Freepik

Bavlněné ložní prádlo

Bavlněné ložní prádlo patří mezi nejoblíbenější typy ložního prádla u nás. Bavlněné prádlo se těší oblíbenosti zřejmě i z toho důvodu, že je vyrobeno z přírodních materiálů a je na těle velmi příjemné. Bavlněné ložní prádlo byste měli prát při poměrně nízké teplotě, ideálně mezi 40–‍60 °C. U bavlněného prádla nezapomeňte důkladně prostudovat přiložený štítek. Každé bavlněné prádlo může být trochu jiné s odlišnými požadavky pro praní, může se stát, že narazíte např. na štítek se zákazem použití bělidla.

Mohlo by vás zajímat:  Brambory potřebují pro růst správnou teplotu. Úroda bude bohatší a sníží se výskyt škůdců

Saténové ložní prádlo je vyrobené z kvalitnější bavlny než prádlo bavlněné. A právě proto vyžaduje jemnější způsob používání. Neperte jen na vyšší teplotu, než je 40 °C. Myslete také na to, že je potřeba použít vhodné prací přípravky pro praní saténu. I ždímání by mělo být velmi jemné a suché vyžehleno.

Zdroj obrázku: Freepik

Flanelové ložní prádlo

Flanelové ložní prádlo je hojně používáno zejména v chladných měsících, kdy teploty v zimě dosahují kolem nuly. Právě flanel je dobře hřejivý materiál. Flanelové ložní prádlo perte na 40–‍60 ° C, podle toho, jaká teplota je uvedena na přiloženém štítku. Je velmi důležité používat při praní jemný prací prostředek a přidat byste měli také změkčovací prostředek. Po zimě toto povlečení raději umístěte do skříně a vyměňte je za lehčí materiál, například za již výše zmíněnou bavlnu.

Zdroj: https://www.ariel.co.uk/en-gb/how-to-wash/laundry-tips/washing-white-sheets-and-bed-linen
Přidat na Seznam.cz