Dát tyhle rostliny na přímé slunce je nejhorší volba. Naopak stín a tma jsou pro ně balzámem. V nejhorších místech v domě se jim skvěle daří

Dát tyhle rostliny na přímé slunce je nejhorší volba. Naopak stín a tma jsou pro ně balzámem. V nejhorších místech v domě se jim skvěle daří

Nemáte v bytě dostatek světla? Ani tak se nemusíte vzdávat krásných rostlin a pokojových květin. Některým z nich totiž svědčí víc stín a polostín. Které to jsou? Například sleziník hnízdovitý. Tato populární kapradina potřebuje hodně vláhy, a to jak v zemi, tak i ve vzduchu. Jejím přirozeným prostředím jsou teplé a vlhké oblasti s částečným nebo úplným stínem. Potřebuje tedy často zalévat i rosit, na světlo ale není vůbec náročná.

Monstera a lopatkovec

Monstera je jedna z nejvíce dekorativních pokojových rostlin s ozdobnými listy. V poslední době je její pěstování velmi módní. Zabírá dost místa, takže se nehodí do malých místností. V létě ji stačí zalévat jednou týdně, v zimě ještě méně. Také ji často roste. Vyhovovat jí bude polostín nebo úplný stín, sluneční paprsky ji mohou spálit.

Lopatkovec je užitečná rostlina, která čistí vzduch od toxinů. Má ráda vlhkost, časté rosení a otírání vlhkým hadříkem. Na jaře a v létě ji zalévejte dvakrát až třikrát týdně, v zimě méně často. Dařit se jí bude na stinném místě, kam nedosáhnou sluneční paprsky. Ty totiž velmi snadno mohou spálit její lesklé a velké listy.

Mohlo by vás zajímat:  Hliníková fólie nechybí v žádné kuchyni, tyto způsoby využití ale zná málokdo
Zdroj obrázku: Freepik

Břečťan a dracéna

Ačkoliv je břečťan typičtější pro venkovní prostředí, dá se pěstovat i doma. Je to popínavá rostlina, která tvoří dekorativní a jasně zelené liány. Má ráda stinná místa a vyhovují jí i tmavé místnosti. Výjimkou jsou pestrolisté odrůdy, které nedostatek světla připraví o typickou vícebarevnou kresbu na listech. Břečťan umí čistit vzduch, hodí se proto ideálně do ložnice.

Dracéna je pokojová rostlina, která se k nám dostala z Afriky. Může dorůst až do výšky 1,5 metru, proto se hodí do větších místností. Vzhledem trochu připomíná palmu, má dlouhé, úzké listy s ostrým zakončením. Kvůli svému původu je citlivá na prochladnutí i přemokření, v misce by nikdy neměla stát voda. Velmi se jí daří v polostínu a má ráda občasné rosení. Ideální teplota je pro ni okolo 15 °C.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/special/shade/shade-tolerant-flowers.htm
Přidat na Seznam.cz