Young Woman Enjoying Bath Alone

Vytvořte si domácí wellness a místo pro odpočinek

Každý z nás si chce po dlouhém a těžkém dni v práci odpočinout. Zajet si na wellness víkend s partnerem nebo si zajít do nějakého centra je jednou za čas skvělé. Mnohem lepší je přinést wellness k sobě domů. Není to těžké, jak se na první pohled může zdát. Poradíme vám pár základních prvků, na které nesmíte zapomínat.

Výběr dokonalého místa

Prvním krokem je výběr ideálního koutku nebo místnosti u vás doma. Může se jednat o část ložnice, balkon i terasu. Hlavní je, abyste se tam cítili pohodlně a velmi příjemně. Bez toho nemůžete dobře relaxovat nikde. Důležité je také to, abyste tam měli dostatek prostoru pro nábytek a dekorace, které si chcete pořídit. Záleží pouze na vás, jak bude váš koutek vypadat.

Mohlo by vás zajímat:  S muškáty se nemusíme loučit. V papírovém sáčku přečkají až do jarních dnů

Vhodný nábytek a dekorace

Pohodlné křeslo nebo lehátko je naprostý základ. Přidejte také svíčky, květiny nebo obrázky. Vždy zvolte neutrální nebo uklidňující barvy a příjemné materiály. Jinak záleží pouze na vás, co všechno si pořídíte. Pro někoho je wellness jen pohodlné posezení v klidu. Pro jiné jde o krásnou masáž od partnera nebo posezení v sauně.

elegant-pregnant-mom-dress-posing-proud-her-pregnancy
Zdroj obrázku: Freepik

Zvuky a vůně pro odpočinek

Levandule, eukalyptus nebo růže jsou velmi příjemné a uklidňující vůně. Vůně a zvuky doplní celkovou atmosféru a dodají vám přesně ten pocit, který ve svém wellness koutku potřebujete. Pořiďte si difuzér a pár esenciálních olejů. K tomu si vytvořte playlist např. na Spotify pro odpočinek. Každý potřebuje pro odpočinek trochu jinou hudbu, a proto si vytvořte vlastní mix.

Mohlo by vás zajímat:  Klíče pod rohožkou jsou známý fígl, lépe budou schované pod psí boudou nebo v dekoraci

Čas pro sebe

Nejdůležitější je, abyste nakonec svůj koutek doopravdy využívali. Mnoho lidí si ho vytvoří, ale potom si nenajdou čas pro sebe. Relaxační prostor ale máte proto, abyste věnovali trochu času pouze sobě a uvolnili se po těžkém dni v pohodlí vlastního života. Bude to prostor pro cvičení, relax, meditaci nebo čtení dobré knihy. To všechno záleží jen na vás.

Zdroj: https://youaligned.com/lifestyle/at-home-retreat/
Přidat na Seznam.cz