Terasa1

Příprava balkonu na novou sezonu začíná pořádným úklidem, jděte na to efektivně

Všichni, kterých se to týká, jistě vědí, že když poprvé vylezou na jaře na svou terasu nebo balkon, čeká je nemilé překvapení v podobě špíny, která po zimě zůstala. Pak začíná složité vymýšlení, jakým způsobem uklidit, aby bylo opravdu uklizeno na dlouhou dobu. Když už máte pocit naklizeného balkonu a terasy, přijde jarní déšť, který váš úklid znehodnotí, a vy tak můžete začít znovu. Tak takhle prosím ne, to je opravdu zbytečné přidělávání si práce. Jak tedy na jarní úklid venkovních prostor domu lépe?

Mohlo by vás zajímat:  Radiátory zapnuté na maximum, a nám je přesto zima. Teplotu v místnosti snižují časté chyby
Zdroj obrázku: Freepik

Příprava balkonu

Než začnete s úklidem, je nutné balkon připravit tak, aby bylo provedení úklidu vůbec možné. To znamená, že se chopíte všech květináčů, které zde máte, ometete je koštětem od pavučin, hlíny a dalších nečistot, které by jinak znovu spadaly na vyčištěnou plochu. Pak roztřiďte květináče na ty, které použijete letos znovu a které ne. Rozbité vyhoďte, ostatní, které víte, že nepoužijete, ukliďte. I květináče a náčiní, které budete letos používat, dejte provizorně na jiné místo, ať máte volný prostor pro úklid.

Mohlo by vás zajímat:  Účinným čističem kuchyňského dřezu je pasta z jedlé sody
Zdroj obrázku: Freepik

Úklid

Mnozí lidé uklízí pomocí koštěte a špínu metou do zahrady. To ovšem není to správné řešení, protože první vítr vše nafouká zpět. Proto je lepší sáhnout po vysavači a veškerý nepořádek včetně pavučin, listů, prachu a hlíny jednoduše vysát. Nepočítejte ale s tím, že vysavač zvládne dlaždice či jiný povrch balkonu nablýskat. K tomu budete potřebovat hadici, která spláchne všechen přebytečný prach. Důležité je věnovat pozornost také nábytku, který je důležité vyčistit mycí kapalinou a pozorně zkontrolujte, zda něco nepotřebuje nový nátěr. Pak už stačí jen rozmístit květináče, nakoupit květiny a balkon s terasou osázet. Pokud umístíte do všech květináčů na vrch oblázky či jiné kamínky, ušetříte si tím další nepříjemný úklid. Kamínky totiž zamezí vodě, aby během deště házela hlínu z květináčů po celé terase.

Zdroj: https://manualefaidate.com/housekeeper/how-to-clean-balconies-and-terraces/en/696
Přidat na Seznam.cz