Interior Designer Working With Young Couple

Zvolte nejlepší materiál pro všechny podzimní renovace

Podzim je ideální na to, abyste se zavřeli do dílny nebo svého domova a pustili se do nových projektů. Pro interiérové renovace je podzim a zima nejlepším obdobím, protože netrávíte tolik času venku. Poradíme vám pár oblíbených materiálů, které můžete použít pro své domácí renovace. Uvidíte, že váš domov bude po letošní zimě vypadat úplně jinak, když se do toho pustíte pořádně.

Dřevo pro podlahy a nábytek

Přírodní materiály jsou pochopitelně nejlepší. Jestli plánujete nové podlahy, zvolte dřevo. Vydrží po mnoho let a je velmi odolné. Podzimní měsíce jsou skvělé k tomu, abyste vyzkoušeli renovaci starého nábytku. Možná zjistíte, že vás to baví a budete se neustále pouštět do nových projektů. Na internetu najdete hodně dřevěného nábytku za odvoz a potom si ho můžete renovovat podle svého.

Mohlo by vás zajímat:  Připravte si přírodní repelent proti klíšťatům s esenciálními oleji

Kámen pro koupelny a kuchyně

Mramor, žula nebo vápenec jsou ideální volbou pro koupelny nebo kuchyně. Všechny tyto materiály jsou velmi odolné vůči vlhkosti a velmi jednoduše se udržují. Navíc získáte velmi luxusní a elegantní vzhled do svého interiéru. Kámen můžete využít na podlahy, obklady i pracovní desku do kuchyně. Je pouze na vás, jakým způsobem tento materiál využijete.

young-cute-family-repairs-room
Zdroj obrázku: Freepik

Keramické dlaždice pro podlahy a stěny

Klasická dlažba nebo keramické obklady jsou stále velmi populární. Podlahu můžete dát do každé místnosti, zatímco keramické obklady budou nejlepší do kuchyně a koupelny. Stejně jako kámen, také dlažba je velmi odolná vůči vlhkosti a pro renovaci obkladů si můžete vybírat z obrovského množství designů i barev. Současný trh je velmi široký a najdete tam i kousky za skvělou cenu.

Mohlo by vás zajímat:  Vodu po vaření brambor lze v domácnosti ještě dobře využít

Recyklované materiály pro udržitelnost

Chcete mít svou domácnost zcela zelenou? Využijte při renovaci recyklované materiály. Najít můžete recyklované dřevo, sklo i kovy. Váš domov získá unikátní a ekologický vzhled, který nebude mít doma nikdo jiný ve vašem okolí. Jestli chcete recyklovat, můžete nakupovat nábytek a materiály z druhé ruky. Pro renovaci jsou takové kousky nejlepší. Do čeho se pustíte během letošního podzimu?

Zdroj: https://medium.com/@maruhouseca/choosing-the-right-materials-for-your-renovation-a-guide-3c6fd5d8c22f
Přidat na Seznam.cz