Pepper 5501218 1920

Výjimečné účinky pepře na lidský organismus nejen v jídle, ale i v přírodní kosmetice

Mnoho druhů koření si zaslouží zvláštní pozornost, hlavně ta hodně aromatická. Mezi taková patří například pepř. Bez toho se v kuchyni při vaření neobejdete. Zdůrazňuje chuť polévek, omáček i masových pokrmů. 

Pepř stimuluje střeva k práci a podporuje trávicí procesy

Pepř urychluje hubnutí a seznam jeho výhod je mnohem delší. Je užitečný při praní tmavého oblečení, je to přírodní lék na bolavé svaly a také se používá do kosmetických přípravků. Existuje několik způsobů, jak pepř využít. 

Mohlo by vás zajímat:  O krásný vzhled trávníku je důležité pečovat. Po dlouhé zimě je čas ho oživit

Pokud chcete zhubnout, určitě sáhnete po různých metodách a prostředcích, které pomáhají v boji proti nadbytečným kilogramům. Pepř může být v tomto případě dobrým spojencem. Obsahuje složky, které stimulují trávicí procesy, a pomáhá účinněji spalovat tuky. Ochuťte své pokrmy pepřem nebo si ho přidejte do pitné vody.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pepř je sice osvědčený pomocník v kuchyni, ale může být nápomocný také v oblasti praní. Zabraňuje rozpouštění barviv ve vodě a chrání tmavé a barevné oblečení před ztrátou barvy. Jak ho ale při praní použít? Stačí přidat malou lžičku pepře do pračky a barevné oblečení získá ochranu proti vyblednutí. 

Mohlo by vás zajímat:  Kvalitnímu spánku brání i zdánlivé maličkosti. Změny v ložnici dokážou zázraky

Pepř se používá také při otravě jídlem

Působí jako antiemetikum, stačí vypít jen trochu vody s přidaným pepřem. Už po několika desítkách minut pocítíte úlevu. Metoda je přirozená, a o to cennější. Při bolesti svalů můžete také použít pepř. Snadno nahradí hřejivou mast a přinese úlevu, pokud mast zrovna nemáte při ruce. Pepř smíchejte s olivovým olejem a natírejte jím bolavá místa.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud trpíte respiračními chorobami, pepř je užitečný v podzimním i zimním období. Stačí smíchat pět kapek oleje z pepře s trochou eukalyptového oleje, obojí nalijte do horké vody a použijte ve formě inhalace. Pepř se díky svým oxidačním a antibakteriálním vlastnostem hodí jako forma kosmetiky na čištění pleti. Lžičku pepře rozpusťte ve sklenici teplé vody a poté si směsí umyjte tvář.

Přidat na Seznam.cz