Vyhodit sáček od čaje je stejné, jako vyhodit peníze. I po vylouhování má několik přínosných benefitů

Vyhodit sáček od čaje je stejné, jako vyhodit peníze. I po vylouhování má několik přínosných benefitů

Čaj je celosvětově velmi populárním nápojem. Druhů čaje je mnoho, stejně tak jako variant toho, jak ho připravit. Tou nejsnadnější je použití čajových sáčků. Stačí je vložit do hrnku, zalít vodou a po uplynutí potřebného času vyndat. A co potom s ním? Většina lidí je vyhodí, což je ohromná chyba. I po vylouhování se dá použít. Lépe, než mnozí čekají.

Čajové sáčky je dobré mít po ruce

Pokud jde o sáčky od opravdu kvalitního čaje, není dobrým přístupem jejich vyhazování. Obsahují totiž mnoho prospěšných látek, které se do čaje nestihly vylouhovat. A ty lze využít jako hnojivo. Sáčky s černým čajem jsou vhodné pro azalky, hortenzie, vřesy nebo kapradiny. 

Mohlo by vás zajímat:  Dodejte své kuchyni energii a správnou náladu vhodně zvolenou barvou

Po zaschnutí sáčků jednoduše vyjměte jejich obsah a posypte jimi zeminu v květináčích nebo na zahradě. Ještě lepším způsobem je dát několik pytlíků na dno květináče a přikrýt je půdou. Při zalévání rostlin se z nich postupně uvolňují látky obohacující půdu.

Péče o váš nábytek

Čajové sáčky jsou dále ideální při péči o nábytek. Postačí otřít dřevěný stůl nebo komodu několika použitými pytlíky. Budete je tím nejen leštit, ale také zpomalíte usazování prachu.

Čajové sáčky neutralizují nepříjemný zápach

Výhodné je také použít čajové sáčky jako přírodní osvěžovače. Nejen, že absorbují nepříjemné pachy, ale také vytvářejí příjemnou vůni. Po vysušení je lze umístit do chladničky, do šatníku, do bot nebo do postele.

Mohlo by vás zajímat:  Sen se stává skutečností
Zdroj obrázku: Pixabay

Pomocí mírně vlhkých čajových sáčků se zbavíte také nepříjemného zápachu ryb, česneku nebo cibule z rukou. 

Zachraňte svoji kůži včas

Antioxidanty obsažené v čaji mají příznivý účinek na pokožku. Urychlují její regeneraci a hojení ran, uklidňují záněty a dokonce zpomalují proces stárnutí. Jsou také antibakteriální, takže pomáhají bojovat proti akné. 

Nejlepší je používat sáčky ze zeleného čaje k mytí mastné pokožky a nedokonalostí. Jsou také skvělé na spálení sluncem. Obklady z černých čajových sáčků rychle zmírní bolest a zastaví krvácení, když se pokožka pořeže. Pomohou také v případě otoku nebo kousnutí hmyzem a pokud se budou pravidelně a dlouhodobě používat, poradí si s bradavicemi.

Mohlo by vás zajímat:  Je čas na jarní mytí oken! Nezapomeňte na údržbu žaluzií

Vyřešte problémy s očima

V případě očních problémů jsou nepostradatelné čajové sáčky také jako obklady na oči. Snižují otoky, uklidňují svědění a pálení způsobené např. zánětem spojivek. Pomohou také rovněž v případě únavy a suchých očí v důsledku dlouhodobé práce u počítače. Pytlíky by měly být mírně vlhké a teplé. Nejlepší je ponechat je na víčkách po dobu nejméně patnácti minut. Rychle tak pocítíte úlevu.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/8-crazy-uses-for-tea-bags/
Přidat na Seznam.cz