white-toy-rabbit-pink-dress-sits-white-wooden-box-wicker-laundry-basket

Starou koupelnu lze jednoduše oživit vkusnými doplňky, které místnost dokonale zútulní

Koupelna, to je místnost, ve které trávíme spoustu času. Věnujeme se jí především v období Vánoc nebo na jaře, kdy je potřeba udělat velký generální úklid. Pokud uvažujete, že svou koupelnu pozměníte, poradíme nějaké tipy, díky kterým vaše koupelna ožije.

Začít můžete kobercem, oživíte ji také barevnými ručníky

Nikdo z nás nemá rád, když z ještě teplé vany musí nohama sáhnout na studenou podlahu. Proto můžete začít kobercem, který by měl být příjemný na dotek, s vysokým chlupem. Na něm si můžete nohy usušit. Je ale nutné ho pravidelně prát nebo měnit s dalším kobercem, aby se v něm neusazovaly bakterie. Koberec by měl být vždy svěží a voňavý.

Další věcí, která udělá ze staré koupelny novou, jsou ručníky. Můžete je barevně sladit se zbytkem místnosti nebo si je nakoupit podle sebe. Každý by měl mít svůj vlastní ručník, někdo ještě používá zvláštní na vlasy nebo na ruce. Jednou týdně je nutné je vyměnit, aby se do nich nedostaly mikroorganismy, které milují vlhkost a koupelna je pro ně ideálním místem pro pobyt.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhodit sáček od čaje je stejné, jako vyhodit peníze. I po vylouhování má několik přínosných benefitů
Zdroj obrázku: Freepik

Koupelnu provoníte vonnými tyčinkami

Kostková mýdla už dnes v mnoha koupelnách neuvidíte, protože jsou vyměněna za tekutá. Můžete si dnes vybrat i nádobu a do ní mýdlo přelít, prodávají se také mýdla, na které nemusíte ani sahat a mýdlo se do ruky spustí, pokud ji nastavíte pod dávkovač. Vonné svíčky nebo tyčinky jsou velmi oblíbeným doplňkem nejen v koupelnách. Stačí je jen hezky naaranžovat, svíčky vybírejte podle toho, do jaké barvy koupelnu ladíte.

Důležitým prvkem, pokud nemáte skleněný sprchový kout, je sprchový závěs. Ten by měl nejen ladit se zbytkem koupelny, ale také by se měl pravidelně vyměňovat, protože je ideálním místem pro množení bakterií. Každé tři měsíce tak pořiďte nový, abyste zabránili vzniku plísní a bakterií. V dnešní době si můžete vybrat mezi stovkami vzorů i barev.

Zdroj: https://beautyharmonylife.com/tips-choosing-bathroom-toilet-accessories/
Přidat na Seznam.cz