Cisteni Koberce1

Vyčistit perfektně koberec zvládnete i sami. Vše potřebné najdete v domácnosti

Koberce jsou pořád velmi oblíbené. Však proč taky ne. Jsou měkké, dobře se po nich chodí, hřejí a děti si na nich mohou hrát. Bohužel ale mají jednu velkou nevýhodu. Vyčistit koberec totiž není žádná sranda. Přitom je to velký lapač prachu, je nutné koberce čistit opravdu důkladně. Mnoho z nás si na čištění koberců raději zve úklidové firmy a jiní si půjčují drahé speciální vysavače. Jak tedy lze správně a účinně vyčistit koberce doma tak, abyste to zvládli sami?

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje mají specifické požadavky na zálivku. Vhodné je myslet na ponoření a kvalitu vody
Zdroj obrázku: Freepik

Každodenní péče

Pro udržování čistých koberců je velmi důležitá každodenní péče. Je jedno, jak moc chlupaté třásně ty koberce mají. Krátké i dlouhé jsou potřeba čistit každý den. Nejlepší, co můžete udělat, je koberce každý den vyluxovat. Použijte k tomu speciální násadu na čištění koberců. Ta je speciálně určená k tomu, aby vytahovala prach, písek a další nečistoty z hloubky celého koberce.

Mytí koberce

I mytí koberců „na mokro“ je velmi důležité. To samozřejmě není nutné provozovat každý den. A právě na tuto činnost si mnozí z nás zvou úklidové služby, které tuto práci odvedou za nás. Je to sice poměrně drahá a nákladná služba, ale faktem je, že mají opravdu dobré profesionální vybavení, které koberce vyčistí perfektně. Pokud se vám nechce investovat do úklidové firmy, můžete koberce vyčistit sami.

Mohlo by vás zajímat:  Čistá toaleta je základ každé domácnosti. S domácím šetrným prostředkem bude vždy dokonale umytá
Zdroj obrázku: Freepik

Jediné, co musíte udělat, je vytvořit si roztok, kterým koberce vyčistíte. Můžete si koupit roztok v obchodě, pokud chcete koberce čistit levnější a přírodní cestou, rozpusťte ve vodě trochu mýdla, jaru, octa nebo jedlé sody. Pak se chopte kartáče s jemnými štětinami nebo houbičky a vyčistěte koberce. Dejte si pozor, ať moc netlačíte, mohli byste tím koberce zničit. Koberce čistěte pouze malým množstvím roztoku, ať v něm koberec neutopíte. Koberec není uzpůsoben na to, aby mohl být v mokru. Myslete na to, abyste si koberce nezničili.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/carpet-care-tips-to-make-your-carpet-last/
Přidat na Seznam.cz