Shower Head Shower Room Plumbing

Čištění sprchového koutu usnadní ocet, jedlá soda a citron

Sprchový kout je jedním z nejnáročnějších míst v domácnosti, co se týče udržování čistoty. Je vystaven vodě, špíně a plísni, navíc zde často bojujeme s usazeným vodním kamenem a tvrdohlavými skvrnami způsobenými kosmetikou. Naštěstí ale nemusíte sahat po drahých čisticích přípravcích plných chemikálií. Existuje jednoduché a levné řešení, které vám pomůže mít dokonale čistý sprchový kout bez zdlouhavého a namáhavého drhnutí.

Ocet

Ocet je cenově dostupný a zároveň účinný přírodní čisticí prostředek. Smíchejte vodu a ocet v poměru 1 : 1 a nalijte směs do rozprašovače. Následně rovnoměrně nastříkejte směs na povrch sprchového koutu, nechte působit a poté opláchněte vodou. Ocet skvěle rozpouští vodní kámen a odstraňuje mastnotu a skvrny. Pro odstranění plísně můžete použít čistý ocet a kartáček na čištění. Dávejte ale pozor, protože ocet by neměl být používán na mramorových nebo kamenných površích, které by mohl poškodit.

Mohlo by vás zajímat:  Kyselina mravenčí posílí ochranu před klíšťaty
Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda a citronová šťáva

Soda a citronová šťáva jsou další účinné prostředky pro čištění sprchového koutu. Vytvořte pastu z jedlé sody a citronové šťávy v poměru 1 : 1. Naneste pastu na povrch sprchového koutu, nechte působit a poté opláchněte vodou. Soda dokonale odstraňuje nečistoty a pachy, zatímco kyselost citronové šťávy pomáhá rozpouštět vodní kámen. Po opláchnutí si však dejte pozor, abyste zbytky pasty důkladně odstranili, abyste předešli jejímu usazování na povrchu.

Prevence a pravidelná údržba

Aby byl váš sprchový kout snadno udržovatelný, je důležité pravidelně věnovat čas jeho čištění. Po každém použití sprchy povrch sprchového koutu otřete směsí vody a octa. To pomůže zabránit tvorbě usazenin vodního kamene a usnadní vám jeho čištění v budoucnu. Důkladné opláchnutí vodou a otření stěrkou či vysušení ručníkem po každém použití také pomůže odstranit zbytky mýdla a šamponu, které by mohly způsobit skvrny.

Zdroj: https://www.marthastewart.com/1148863/safest-way-clean-bathroom-surfaces
Přidat na Seznam.cz