Lednice pomáhá uchovat potraviny čerstvé, je ale třeba myslet na základní pravidla

Dnešní doba je hektická, o tom není pochyb. Proto velmi rádi nakupujeme potraviny do zásoby, abychom nemuseli chodit často do obchodu a ztrácet tak čas. Pokud i vy tímto způsobem nakupujete, měli byste vědět, jak správně nakoupené jídlo v lednici skladovat. Zrekapitulujme si základní pravidla.

Mléčné výrobky a marmelády

Mléčné výrobky doporučujeme uchovávat v horní polici. Po otevření mléka je nutné ho vypít do tří dnů. Pokud koupíte mléko v krabici a nerozbalíte ho, vydrží opravdu dlouho. Horní police je také ideální pro uložení marmelád, kefíru, křenu a jiných. Ovšem není radno zapomínat, že lednice neprodlužuje dobu trvanlivosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Maso a sýry

Uprostřed lednice uložte potraviny, které mají krátkou dobu spotřeby. Doporučujeme neskladovat čerstvé sýry déle než dva dny. Také je dejte do přední části police. Budete je tak mít na očích a nezkazí se vám. To stejné platí i pro máslo – uložte ho uprostřed lednice a spotřebujte po otevření do deseti dnů. Margaríny v krabičkách vydrží mnohem déle. Na takové místo lze uložit například i uvařenou polévku či jiná hotová jídla.

Mohlo by vás zajímat:  Čištění trouby nemusí být horor. Některé vychytávky tuto činnost velmi usnadní

Maso a ryby

Ve spodní části lednice skladujte čerstvé maso, ryby, klobásy, salámy a jiné. Je třeba připomenout, že ryby lze skladovat pouze den. To stejné platí i pro klobásy, tataráky a jiné potraviny určené k okamžité spotřebě. Vepřové maso skladujte maximálně dva dny.

Zdroj obrázku: Pixabay

Ovoce a zelenina

Ovoce a zelenina by měly být uložené do spodní části lednice do plastových šuplíků či jiných nádob. Teplota i vlhkost vzduchu je zde přiměřená a optimální pro uložení těchto potravin. Citrusy, květák a okurky vydrží přibližně deset dní. Papriky, rajčata, růžičková kapusta vydrží pět dní. Hlávkový salát a špenát čtyři dny, ale ne umístěný v mikrotenovém sáčku.

Péče o lednici

Jednou za měsíc je třeba lednici vydezinfikovat vodou a octem. Nikdy také nedávejte syrové maso hned vedle šunky nebo zeleniny. Také se snažte, aby lednice nebyla příliš zaplněná, bránila by tak správnému proudění vzduchu a jídlo by se zkazilo. Jakmile začne nějaké jídlo plesnivět nebo hnít, okamžitě ho vyhoďte.

Zdroj: https://www.highspeedtraining.co.uk/hub/fridge-shelves-storing-food/
Přidat na Seznam.cz