Octomilka1

Nalákejte otravné octomilky na to, co milují, a zamezte jejich návratu

Octomilky obecné patří k drobnému létajícímu hmyzu, který na začátku jara pořádá nálety do našich domácností. Nejčastěji je zajímají kuchyně a spíže, ve kterých octomilky cítí pach ovoce, vína, sladkých marmelád a zavařenin.

Ačkoliv octomilky nepřenášejí bakterie nebo nemoci, patří k obtížnému hmyzu. Tento drobný hmyz se totiž velmi rychle množí a už během několika dní vytvoří ve vaší kuchyni kolonii s mnoha jedinci. Jak se jich snadno a rychle zbavíte?

Zdroj obrázku: Freepik

Odstraňte zbytky potravy

Začněte tím, že odstraníte vše, co tyto otravné mušky přitahuje. Zbavte se nahnilého ovoce, pravidelně vynášejte odpadkový koš se zbytky potravin. Otevřené lahve s vínem a sklenice s marmeládou neskladujte na kuchyňské lince, ale v lednici.

Mohlo by vás zajímat:  Doma vyrobený prací prostředek je levný a poradí si i s velkými nečistotami

Pečlivě umyjte kuchyňskou linku. Ta velmi často obsahuje drobné sladké skvrny, které octomilky přitahují jako červený hadr býka. Rychlý zásah je v tomto případě velmi důležitý a s úklidem začněte hned, jak spatříte v kuchyni první mušku.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se muší kolonie

Octomilky kvůli jejich rychlému množení představují nerovného soupeře. Již za několik dní vytvoří mnohačlennou kolonii. Nejrychleji se jich zbavíte tak, že jim nastražíte v kuchyni a spíži pasti. A lákat je budete samozřejmě na to, co je přitahuje nejvíce – sladké ovoce a šťávy.

Mohlo by vás zajímat:  Vodní kámen je úhlavní nepřítel čistého domova. Vypořádejte se s ním konečně efektivně

Do mísy nakrájejte nebo oloupejte ovoce a následně vše přikryjte potravinářskou fólií. Do ní udělejte špendlíkem několik děr. Octomilky přes noc dírami nalétají do mísy, potravinářská fólie je ale nepustí ven a ony zůstanou uvězněné vevnitř. Ráno mísu s ovocem opatrně zalijte horkou vodou. Celý proces opakujte do té doby, než se octomilek zbavíte.

Druhou možností je vytvoření tekuté pasti. Smíchejte vodu se šťávou a do sklenice k ní nalijte trochu prostředku na mytí nádobí. Sladká šťáva přiláká octomilky, ale mycí prostředek zamezí tomu, že po svém hodování odletí. Ráno utopené octomilky jednoduše vylijte.

Zdroj: https://www.countryliving.com/home-maintenance/cleaning/a27284947/how-to-get-rid-of-fruit-flies/
Přidat na Seznam.cz