Hnojeni

Nejvyšší čas dopřát rostlinám kvalitní hnojivo. To nejlepší ale najdete přímo doma

Nástupem dubna začala doba prvního hnojení pokojových rostlin. Díky nim rostliny naberou na jaře sílu a velmi brzo se dostanou do období rozkvětu. První hnojení by ovšem mělo být decentní a rostliny spíše podpořit v jejich růstu.

Kvalitní hnojivo, které nenaruší přirozený cyklus rostlin najdete v obchodech, ale mnohé výživné substance máte určitě i doma. Přírodní hnojiva patří k levným alternativám k těm běžně dostupným v obchodech. Kromě nízké ceny vás také potěší svojí krátkou ekologickou stopou.

Zdroj obrázku: Freepik

Blahodárná síla vody

Minerální voda, jak již název napovídá, v sobě skrývá celou řadu minerálních látek. Právě ty potřebují rostliny v jarním rozpuku nejvíce. Ke hnojení vám stačí běžná minerální voda dostupná v obchodech. Stačí, když s ní budete pokojové rostliny zalévat namísto běžné vody z kohoutku. Minerální látky obsažené ve vodě se postarají o zbytek.

Mohlo by vás zajímat:  Zahřejte se doma i bez vysokých účtů za topení

Velké množství vitamínů a minerálů obsahuje také voda, ve které jste vařili brambory. Kromě výživných látek v ní najdete také škrob, který je důležitý pro výživu substrátu. Voda by ovšem před nalitím neměla být nijak osolená a samozřejmě ji nechte dostatečně vychladnout a nezalévejte substrát horkou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Skořápky a slupky od banánu jsou zdrojem vápníku a hořčíku

Vaječné skořápky patří k přírodním hnojivům, které znaly už naše babičky. Jejich složení obsahuje velkou dávku minerálů jako vápník a hořčík. Zároveň také odpuzují škůdce. Skořápky nejlépe využijete tak, že je naložíte přibližně na dva týdny do vody a tímto výluhem zalijete vaše květiny.

Mohlo by vás zajímat:  Stříbrné příbory jsou dokonalým doplňkem každé slavnostní tabule. O jejich zářivý lesk je třeba pečovat

Velké množství hořčíku najdete také v banánových slupkách. Slupky, nebo dokonce celé banány, nechte zčernat až do bodu, kdy začnou hnít. Následně je nakrájejte na drobné kousky, vložte do sklenice a zalijte horkou vodou. Sklenici uzavřete a nechte alespoň 24 hodin odstát. Výluhem opět zalijte substrát. Banánové slupky můžete použít i několikrát.

Zdroj: https://www.urbangardengal.com/natural-fertilizers-houseplants/
Přidat na Seznam.cz