Zápach z bot není příjemný nikomu. Domácí osvěžovač zachrání vaši oblíbenou obuv před vyhozením

Zápach z bot není příjemný nikomu. Domácí osvěžovač zachrání vaši oblíbenou obuv před vyhozením

Mnoho z nás trápí nepříjemný zápach z bot, dokonce i kabelka může zapáchat, pokud se dlouho nečistí nebo není pravidelně praná. Jestli se vám nechce utrácet za drahé osvěžovače, které mnohdy ani nefungují, můžete si vyrobit vlastní, který obsahuje jen domácí suroviny.

Suroviny na výrobu jsou snadno dostupné

Na výrobu domácího osvěžovače budete potřebovat suroviny, které máte většinou doma nebo je jednoduše koupíte v obchodě:

  • černý granulovaný čaj,
  • dva látkové sáčky, místo nich klidně pár tenkých ponožek,
  • sušené okvětní lístky,
  • gumičky,
  • parfémový olej.

Složky, které navzájem promícháte, vytvoří jedinečnou vůni, která odstraní nepříjemné pachy nejen z obuvi, ale použít ji můžete také na oblečení nebo doplňky. Vonný olej si můžete vybrat podle svého gusta, mnoho lidí volí například levanduli nebo citron. Výroba je přitom velmi snadná, níže si postup můžete přečíst.

Zdroj obrázku: Freepik

Důležitým krokem je nechat osvěžovač v obuvi celou noc

Nejdříve si připravte sáčky nebo ponožky, do nich nasypte čaj, přidejte několik kapek vonného oleje a také sušené okvětní lístky. Uzavřete ponožky pevně gumičkou a máte hotovo! Takto připravené sáčky nebo ponožky nechte v obuvi celou noc. Můžete je také zavěsit do skříně nebo je vložit do kabelky. Problém se zapáchající obuví má přitom spousta lidí. A důvodů může být hned několik.

Mohlo by vás zajímat:  Bílé tenisky potřebují neustálou péči. Jedině pak budou vždy krásně vypadat

Některým se potí nadměrně nohy, jiní používají ponožky, které nejsou prodyšné a nohy nemají možnost dýchat. Důležité je vybírat si takovou obuv, která nebude vyrobená z plastu nebo jiných neprodyšných materiálů. V takovém případě je jedno, jak kvalitní budete mít ponožky, jestli trpíte nadměrným pocením, je nutné tomu přizpůsobit také obuv. Vhodné je se o nohy pravidelně starat, pedikúra u odborníka by měla být samozřejmostí. Pokud odstraníte tyto problémy, budete se moct těšit z osvěžených nohou a nebude řešit nepříjemný zápach v botách.

Zdroj: https://www.tipsbulletin.com/homemade-shoe-deodorizer/
Přidat na Seznam.cz