Vana1

Vyčistit dokonale koupelnu bývá nadlidský úkol. S šikovnými triky to půjde ale mnohem snáz

Stačí, když se vykoupe jeden člen domácnosti, a koupelna už není dokonale čistá. A pokud koupelnu pravidelně neudržujete, mohou se objevit ucpané odtoky, vlhkost, následně plísně, špína, usazeniny v toaletě a jiné nečistoty. Vyčistit takovou koupelnu jistě není žádný med, zabere totiž dost času. Jak rychle a šikovně koupelnu vyčistit?

Nevzhledné pruhy na skle

Pokud nechcete kupovat drahý čistič zrcadel, je vhodné si ho vyrobit. Vytvořte roztok z jedlé sody a peroxidu, zamíchejte a nalijte ho do lahve s rozprašovačem. Naneste na zrcadlo a vyleštěte. Pokud nemáte peroxid, použijte pěnu na holení. Naneste ji na zrcadlo, nechte chvíli působit a poté ji utřete jemným hadříkem. Zrcadlo tak získá filtr, díky kterému se při sprchování nebude mlžit sklo.

Mohlo by vás zajímat:  S vodním kamenem v koupelně se vypořádají domácí prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Špinavá vana

Tímto způsobem se zbavíte špíny, ale i bakterií. Smíchejte půl šálku octa, jeden šálek alkoholu a čtvrt šálku vody. Veškeré ingredience přidejte do čtyř litrů teplé vody a umyjte vanu. Nechte patnáct minut působit a poté opláchněte. Budete překvapení, jak čistá a zářivá bude vaše vana.

Čistá toaleta

Věděli jste, že ideálním čističem pro toaletu je ocet nebo ústní voda? Zničí většinu bakterií a choroboplodných zárodků. Stačí zředit ústní vodu s obyčejnou vodou a směs nanést na špinavý povrch. Vyčkejte třicet minut a poté záchodovým kartáčem či hadříkem vyčistěte.

Mohlo by vás zajímat:  Polité papíry nebo rovnou celá kniha nemusí být až taková katastrofa. Vše snadno zachráníte
Zdroj obrázku: Freepik

Pryč se rzí

Rez není hezká a zdá se nezničitelná. Jenže opak je pravdou, zbavit se jí je jednoduché. Jediné, co musíte udělat, je potřít ji citronovou šťávou a dále zasypat solí. Nechte přes noc působit a ráno opláchněte.

Sprchové závěsy

Sprchové závěsy jsou tvrdý oříšek, špatně se totiž čistí. Usazují se na nich plísně, ale i choroboplodné zárodky. V lahvi s rozprašovačem smíchejte půl litru bělidla a dvě lžíce mycího prostředku. Protřepejte a nastříkejte na závěsy. Směs byste měli nechat působit a poté opláchnout teplou vodou.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/g31292850/how-to-clean-bathroom/
Přidat na Seznam.cz