S jednoduchými triky bude domov vždy zářit čistotou i bez velké námahy

S jednoduchými triky bude domov vždy zářit čistotou i bez velké námahy

Téměř každý z nás touží mít uklizený dům, na který nebude muset několik dní sáhnout. Můžete proto zkusit několik osvědčených metod, díky kterým budete mít úklid výrazně snadnější. Budete možná překvapeni, jak málo stačí k tomu, abyste se doma cítili dobře.

Vyzkoušejte domácí metody, které jsou účinné

Jestli nevíte, jak se zbavit usazenin a vodního kamene například v koupelně, můžete využít náš tip. Stačí použít pečicí papír, která má voskovanou vrstvu. Setře nečistoty hlavně na chromovaných prvcích v koupelně nebo v kuchyni. Zbavíte se tak snadno a rychle vodního kamene a dalších nečistot. Pokud vám přijde, že je hlava mopu nepoužitelná, hravě ji nahradí ponožky. Můžete je přes mop natáhnout a s jejich pomocí vytřít podlahu.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy, jak snadno udržet domov čistý a prakticky uspořádaný

Během pečení dortů a koláčů snadno zůstane tenká vrstva spáleného těsta přímo na plechu. Nemusíte ho ale složitě drhnout, vystačíte si s trochou soli a papírovým ručníkem. Pokud bydlíte na starším stavení a máte doma kamna, určitě víte, že je těžké je čistit. I tady pomohou jednoduché triky. Stačí na to několik kapek olivového nebo dětské oleje, které nalijte na měkký hadřík.

Zdroj obrázku: Freepik

Spálená pánev nebude problém, stejně jako špinavé nádobí

Jestli nevíte, jak se zbavit skvrn na gauči, můžete si pomoci jednoduchým trikem. Smíchejte polévkovou lžíci jedlé sody, hrnek octa, teplou vodu a lžíci pracího prášku. Promíchejte a vetřete do skvrn na pohovce. Nechte několik hodin působit, počkejte, až látka uschne, a poté vysajte. Skvrny rychle zmizí. Spálenou pánev umyjete povařením octa. Po sundání ze sporáku přidejte ještě jedlou sodu, a až pánev vychladne, otřete ji houbičkou.

Mohlo by vás zajímat:  Zvládněte generální úklid bez stresu a rychle. Mnohé činnosti si lze velmi ulehčit

Nádobí můžete umýt jednoduchým způsobem. Do myčky můžete přidat několik lžic octa a po umytí nádobí ho utřete do sucha. Kávovar snadno vyčistíte od vodního kamene pomocí jedlé sody, octa nebo prášku do pečiva. Voda s octem rozpustí usazeniny, nezapomeňte ale po každém čištění nechat několikrát převařit čistou vodu.

Zdroj: https://mythicalmaids.com/how-keep-house-clean-organized-week-work/
Přidat na Seznam.cz