Portrait Young Woman Casual Clothes Beautifully Putting Things Containers Boxes Concept Proper Storage Accessories Underwear Closet

Zatuchlý zápach ve skříni má snadné řešení. Ale nejdřív je důležité vypátrat jeho příčinu

Otevřete šatnu nebo skříň a z vnitřku zavane nepříjemný zápach a nepomáhá ani osvěžovač vzduchu? Zvětralý vzduch nebo zápach z plísní a vlhkosti mohou způsobit zasmrádnutí oblečení, což je velmi nepříjemné, proto je vhodné vyzkoušet tipy našich babiček pro odstranění odporného aroma. Co pomůže jako první pomoc? Použijte ocet, drcený hřebíček nebo mléko a je po problému. Jak efektivně používat tyto domácí prostředky pro odstranění zápachu ve skříni?

Špinavé oblečení do skříně nepatří

Prvotně odstraňte příčinu zápachu ve skříni, nevzniká totiž bezdůvodně a někdy je za jeho výskytem v uzavřeném prostoru zasmrádlá bunda od tabáku nebo zpocené sako z poslední obchodní schůzky. Použité oblečení dávejte na věšák nebo do otevřené šatníku, zatímco do skříně nebo šatny vkládejte pouze vyprané a čisté oblečení, eliminujete tak vznik zápachu.

Mohlo by vás zajímat:  Tablety do myčky zbaví dřez nečistot a zápachu

První pomoc? Ocet!

Zápach, který vzniká v souvislosti s plísní a vlhkostí, je nutné odstranit za pomoci octa. Vyskládejte oblečení ze skříně nebo šatny a vytřete všechny stěny zředěným octem (2 lžíce na litr vody) nebo čisticím prostředkem na bázi octa. Poté nechte nábytek vyschnout a nechte jej pár hodin větrat. Poté vložte sáček s levandulí na dno skříně na provonění oblečení i jako odpuzovač molů a můžete vrátit oblečení zpátky.

Zdroj obrázku: Freepik

Na plísně jedině hřebíček

Přetrvává zápach z plísní? Zřejmě nestačí omytí vnitřku šatníku směsí vody a octa, proto poté vložte do skříně otevřené sklenky s nadrceným hřebíčkem, který by měl neutralizovat nežádoucí smrad. Na dno sklínky můžete ještě nasypat jedlou sodu a poté přidat hřebíčky.

Mohlo by vás zajímat:  Zkusila jsem vařit v myčce. Jídlo má jinou chuť a neplýtvám elektřinou ani vodou

Plísňové aroma zlikviduje teplé mléko

Dalším tipem našich babiček pro eliminaci plísňového zápachu ze skříně je horké mléko v misce, které se vloží do police skříně. Při větším zápachu můžete použít i několik misek a nechte působit při zavřených dveřích. Počkejte do vychladnutí, můžete opakovat i několikrát za sebou do vymizení zápachu. Pro zachování svěžesti propříště přidejte mezi prádlo vonná mýdla.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-smell-out-of-clothes
Přidat na Seznam.cz