Citron vylepší každý den i náš spánek díky jedinečným účinkům, které nabízí

Citron vylepší každý den i náš spánek díky jedinečným účinkům, které nabízí

Citron by měl být v každé domácnosti. Zjemní drsnou pokožku, uhladí vlasy nebo skvěle působí na nehty. V kuchyni můžete citronem obohatit chuť mořských ryb a budete mít díky němu lépe vyšlehané bílky. Nejsou to ale jediné výhody použití citronu.

Citron osvěží v horkých dnech, esenciální olej provoní domácnost

Jestli nakrájíte citron na plátky, posypete je solí a dáte do ložnice například na okno, vyčistíte si vzduch a bude se vám lépe usínat. Zlepší se váš spánek a budete se ránou probouzet svěží. Pomůže hlavně, pokud vás trápí nachlazení nebo infekce horních cest dýchacích. Citron bojuje proti virům a bakteriím. Dveře ložnice v noci nezavírejte, zvlášť pokud je místnost malá a máte i malá okna. Po několika hodinách ovoce vyměňte.

Mohlo by vás zajímat:  Generální úklid vyžaduje spoustu času, mnoho činností si ale můžete usnadnit

Kousky citronu podpoří koncentraci, takže se hodí také do studentského pokoje. Učení i práce na počítači budou mnohem efektivnější. Citron se hodí také do obývacího pokoje. Nastrouhejte jeho kůru, ovoce nakrájejte na poloviny a jednu z nich nakrájejte na plátky. Aroma, které půjde z citronu, sníží bolesti hlavy, uvolní stres a zlepší vaší náladu. Citron tak můžete použít k osvěžení mysli každý den.

Zdroj obrázku: Freepik

Nepříjemný zápach v lednici odstraníte pomocí citronu

Šťávu z poloviny citronu vylisujte, nakapejte na houbičku a dejte do lednice. Zbavíte se tak nepříjemného zápachu a stejnou službu citron udělá také v malé koupelně, která nemá žádná okna a je složité ji vyvětrat. Vyplatí se citronem vyčistit také vanu, kohoutek nebo toaletu. Houbičku namočte do citronové šťávy, která má nejen dezinfekční, ale také lešticí účinek.

Mohlo by vás zajímat:  V domácnosti je vždy důležité myslet především na bezpečnost dětí

Citronem můžete ochutit například pečeného nebo grilovaného pstruha, při nemoci si ho nakapejte do čaje. Používá se k ochucení obyčejné vody, pomáhá při dietě, takže si ho můžete dopřát klidně každý den. Je ale důležité, abyste to s jeho množstvím nepřehnali, protože může dojít k překyselení žaludku a nepříjemným potížím.

Zdroj: https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-545/lemon
Přidat na Seznam.cz