Citron vylepší každý den i náš spánek díky jedinečným účinkům, které nabízí

Citron vylepší každý den i náš spánek díky jedinečným účinkům, které nabízí

Citron by měl být v každé domácnosti. Zjemní drsnou pokožku, uhladí vlasy nebo skvěle působí na nehty. V kuchyni můžete citronem obohatit chuť mořských ryb a budete mít díky němu lépe vyšlehané bílky. Nejsou to ale jediné výhody použití citronu.

Citron osvěží v horkých dnech, esenciální olej provoní domácnost

Jestli nakrájíte citron na plátky, posypete je solí a dáte do ložnice například na okno, vyčistíte si vzduch a bude se vám lépe usínat. Zlepší se váš spánek a budete se ránou probouzet svěží. Pomůže hlavně, pokud vás trápí nachlazení nebo infekce horních cest dýchacích. Citron bojuje proti virům a bakteriím. Dveře ložnice v noci nezavírejte, zvlášť pokud je místnost malá a máte i malá okna. Po několika hodinách ovoce vyměňte.

Kousky citronu podpoří koncentraci, takže se hodí také do studentského pokoje. Učení i práce na počítači budou mnohem efektivnější. Citron se hodí také do obývacího pokoje. Nastrouhejte jeho kůru, ovoce nakrájejte na poloviny a jednu z nich nakrájejte na plátky. Aroma, které půjde z citronu, sníží bolesti hlavy, uvolní stres a zlepší vaší náladu. Citron tak můžete použít k osvěžení mysli každý den.

Mohlo by vás zajímat:  Citron osvěží a prozáří celý domov čistotou. Na tohoto žlutého pomocníka se můžete vždy spolehnout
Zdroj obrázku: Freepik

Nepříjemný zápach v lednici odstraníte pomocí citronu

Šťávu z poloviny citronu vylisujte, nakapejte na houbičku a dejte do lednice. Zbavíte se tak nepříjemného zápachu a stejnou službu citron udělá také v malé koupelně, která nemá žádná okna a je složité ji vyvětrat. Vyplatí se citronem vyčistit také vanu, kohoutek nebo toaletu. Houbičku namočte do citronové šťávy, která má nejen dezinfekční, ale také lešticí účinek.

Citronem můžete ochutit například pečeného nebo grilovaného pstruha, při nemoci si ho nakapejte do čaje. Používá se k ochucení obyčejné vody, pomáhá při dietě, takže si ho můžete dopřát klidně každý den. Je ale důležité, abyste to s jeho množstvím nepřehnali, protože může dojít k překyselení žaludku a nepříjemným potížím.

Zdroj: https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-545/lemon
Přidat na Seznam.cz