Cistic Koupelna1

Ukliďte celou koupelnu konečně efektivně a bez námahy. Stačí si osvojit správný postup

Vodní kámen, usazeniny nebo skvrny – to je největší problém většiny koupelen. Jen málo lidí se o koupelnu stará tak, jak by měli. Koupelna by se měla pravidelně uklízet jednou týdně, protože pokud to budete dělat méně často, práce se nahromadí a budete u úklidu trávit více času.

Můžete si udělat plán, jak při úklidu postupovat

Nejdůležitější je dodržet správný postup. Umyvadlo, vanu a toaletu můžete vyčistit jako první. Připravte si vlhký hadřík, který namočte do vody s jedlou sodou. Nejdříve ale vyberte vodu ze záchodové mísy. Nechte směs hodinu působit a nakonec vyčistěte tvrdým kartáčem. Pokud nebude účinek na první pokus viditelný, můžete postup opakovat.

Mohlo by vás zajímat:  Skvělé bramboráky připravíte i bez vajíčka. Na své si přijdou vegani i lidé na dietě
Zdroj obrázku: Freepik

Na skvrny můžete použít také ocet, který nechte v toaletě dvě hodiny a opláchněte vodou. Na čištění toalety můžete použít také jedlou sodu společně s octem, ale dejte pozor, protože směs bude hodně pěnit. Pomůže odstranit všechny skvrny, které v toaletě najdete. Místo octa a sody můžete zkusit colu, která obsahuje látky, jež zničí veškeré nečistoty. Stačí nalít do záchodu a nechat pět minut působit.

Dlaždice je dobré čistit každý den

Dlaždice nejen v koupelně můžete umýt octem a teplou vodou v poměru 1 : 3. Použít můžete také amoniak nebo pastu ze soli a mycí prostředek. Poté opláchněte vodou, a to hned několikrát, aby byla podlaha opravdu čistá. Pokud máte bílé dlaždice, ale po špatné péči jsou zažloutlé, smíchejte lžíci soli s půl hrnkem terpentýnu, dokud se nerozpustí.

Mohlo by vás zajímat:  Správné skladování potravin předejde jejich kažení a zbytečnému plýtvání
Zdroj obrázku: Freepik

Důležité je vyčistit také baterie, které trpí hlavně na vodní kámen nebo rez. Pokud jsou rozpadlé, je nutné je vyměnit. Pokud vidíte obarvená, nebo dokonce plesnivá místa, je nutné je vyčistit kartáčem, který namočte do vody se sodou. Znečištěná místa na silikonových kloubech můžete vyčistit pastou, kterou vytvoříte z pracího prášku na bílé prádlo a vody. Nechte dvě hodiny působit a nakonec opláchněte vodou.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/g31292850/how-to-clean-bathroom/
Přidat na Seznam.cz