Vychytralé krysy se mohou nenápadně zabydlet v celém domě. Nemilosrdně s nimi zatočte

Krysy jsou hlodavci, kteří často navštěvují naše domovy. Ve sklepech, komorách i podkroví – všude se ukrývají a páchají velké škody. Taková místa jim poskytnou přístřeší a snadný přístup k jídlu. Pokud máte podezření, že je máte doma, musíte podniknout kroky, abyste se jich zbavili co nejdříve.

Mohou být přenašeči mnoha nemocí

Krysa je hlodavec, který se v našem pásmu vyskytuje velmi často. Určitě si ho nespletete s myší, protože je 20–30 cm dlouhý a jeho ocásek měří několik centimetrů. Krysy jsou velmi mrštné a rychle se množí. Mohou brzy napadnout celý dům. Živí se výrobky ze spíží nebo lednice, mají rády odpad, který dáváme do popelnice. Šíří různé nemoci, takže velmi ohrožují naše zdraví. Mezi takové nemoci patří tyfus, horečka krys nebo Weilova choroba.

Zdroj obrázku: Freepik

Krysy jsou velmi inteligentní a velmi rychle se učí vyhýbat hrozbám. Proto se může stát, že si jich dlouhou dobu nevšimnete. Tito hlodavci často za sebou nechají stopy, většinou v podobě zbytků potravy v různých částech domu. Může se zdát, že vám přestane fungovat televize nebo lednice. Krysy totiž dokážou prokousat také kabely.

Mohlo by vás zajímat:  Uspořádaná předsíň je vizitkou uklizené domácnosti. Pomůžou chytré úložné prostory

Existuje několik způsobů, jak se krys zbavit

Pasti jsou nejoblíbenější a nejstarší způsob, jak krysy odstranit z domova. Je to mechanismus s návnadou, která se aktivuje při pohybu hlodavcem a způsobí mu smrt. Dejte pozor, aby se do pasti nechytil domácí mazlíček nebo malé dítě. Můžete použít také jed na krysy. I tady je nutné být obezřetný. Pro krysy a potkany jsou jedy lákavé, ale když je snědí, zemřou. Mohou být zakoupené v podobě granulí nebo kapaliny.

Zdroj obrázku: Freepik

Deratizace je jednou z možnosti, jak krysy vymýtit. Zavolat si na to musíte profesionální firmu, metoda je účinná, pokud se jich nemůžete sami zbavit. Profesionálové se s nimi rychle vypořádají a dům efektivně zabezpečí. Kočka je jednou z přirozených a jednoduchých metod. Mazlíček vám pomůže chytit tyto škůdce, kterým se určitě přijde pochlubit.

Zdroj: https://www.thespruce.com/best-ways-to-rid-rats-2656478
Přidat na Seznam.cz