Washing Machine 2668472 1920 (4)

Kapsle, gel nebo prášek. Každý prací prostředek má své výhody, vyberte ten nejlepší pro vás

Praní je snadná činnost, se kterou si poradí prakticky každý. Roztřídíte prádlo podle barev, vložíte do pračky, vyberete vhodný program, přidáte prací prostředek a praní může začít. Jenže jak vybrat ten správný?

V obchodech dnes najdete tři druhy pracích prostředků – prášky, gely a kapsle. Každý má svoje výhody a nevýhody a nelze přesně určit, který je ten pravý. Některé prostředky lépe odstraní i ty nejodolnější skvrny, ale zůstávají po nich nerozpuštěné fleky. Jiné se perfektně rozpustí, ale zase vám udělají díru do peněženky.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach z bot není příjemný nikomu. Domácí osvěžovač zachrání vaši oblíbenou obuv před vyhozením

Prací prášek pouze do vyšších teplot

Prací prášek využijete hlavně pro praní ve vyšších teplotách. Při těch se dokonale rozpustí. Nižší teploty kolem 30 °C prášek nerozpustí a na oblečení zůstávají bílé zbytky prášku. Mezi jeho výhody patří především nízká cena a také vysoká účinnost při dostatečné teplotě. Na jednu prací dávku vám stačí pouze menší množství pracího prášku.

Zdroj obrázku: Pixabay

Gely se lépe rozpouštějí

Tekuté gely na praní se těší velké oblibě. Mezi jejich hlavní výhody patří především nízká cena. Množství gelu snadno upravíte podle prádla. Gel se navíc dobře rozpouští i při nízkých teplotách. Na trhu navíc najdete celou řadu gelů určených pro praní různých barev oblečení.

Mohlo by vás zajímat:  Mazlíčci jsou radost, koberec plný chlupů už tolik ne. Pár vychytávek ho dokonale vyčistí

Gely ovšem hůře fungují, pokud je pračka přeplněná. Lepší je tak jejich využití při menším množství. Spotřebitelé také uvádějí, že levnější a méně kvalitní gely zanechávají usazeniny v odpadním potrubí a ucpávají odtok pračky.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kapsle – trend posledních let

Masivní vzestup zažívají prací kapsle. Co do efektivity patří asi k tomu nejlepšímu, co na trhu seženete. Kapsle se vyrábějí v mnoha variantách, a na trhu dokonce najdete i takové, které zabraňují tvorbě statické elektřiny na oblečení. Bohužel se jedná o poměrně drahý způsob – i na malé množství prádla spotřebujete jednu celou kapsli.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a657039/which-is-the-right-detergent-for-you/
Přidat na Seznam.cz