Muškáty potřebují dostatek slunce, vody a živin. Bohatě pak pokvetou celou sezonu

Muškáty potřebují dostatek slunce, vody a živin. Bohatě pak pokvetou celou sezonu

Muškáty neboli pelargonie jsou oblíbenou truhlíkovou rostlinou. V teplých měsících krásně kvetou a zbarví tak celý balkón či terasu. I při jejich pěstování se ale dá udělat několik chyb. Pokud vám muškáty stále nedělají to, co byste si přáli, zkuste zkontrolovat několik zásadních faktorů.

Zprvu se zaměřte na stav samotné rostliny

Muškáty jste zasadili, ale květy stále nikde? I to se může stát. Dokonce častěji, než si možná myslíte. Není ale důvod zoufat. Hned ze startu rostliny zkontrolujte, než se jich zbytečně zbavíte. Zaměřte se zejména na jejich kondici a zkuste se dívat po známkách chorob či škůdců. Ti by totiž z muškátů mohli vysávat energii potřebnou pro vytvoření květů. Pokud se ale zdají být zdravé, zkontrolujte, zda jim zajišťujete vhodné podmínky.

Mohlo by vás zajímat:  Starší chléb zachrání jednoduchý trik. V sáčku vydrží čerstvý i několik dní
Zdroj obrázku: Freepik

Podmínky zásadní pro kvetení muškátů

Muškáty jsou rostliny, které slunce milují. Takže je nejdůležitější, abyste jim ho neodpírali. Umístěte je někam, kde se jim slunečního záření bude dostávat opravdu hodně. Ideální je zvolit místo orientované jižně. Také by na vámi zvolené lokaci neměl být přílišný vítr či průvan. Při něm se totiž také květům zrovna dařit nebude.

Dalším podstatným faktorem je zalévání. Tím, že jsou muškáty většinu času na přímém slunci, hodně vody se z nich vypaří. V parných dnech je tak ideální je zalévat klidně dvakrát denně. Rozhodně nenechte půdu vysychat. Dobré je zalévání provést ráno a večer, předejdete tak tomu, že by vám sluníčko listy spálilo. I tak ale dávejte pozor, aby se voda na listy dostávala co nejméně.

Mohlo by vás zajímat:  Krásu růží na zahradě podpoří správné hnojivo. Na výběr je několik druhů

Pokud chcete bohaté květy, nezapomínejte na hnojení

Hnojením muškátům rozhodně neuškodíte. Je dobré použít hnojivo s širokým spektrem živin. Existuje jak v tyčinkové, tak tekuté formě. Hnojit můžete i domácími přípravky třeba z cibulových slupek či droždí. Uvidíte, jak bohatě pak bude vás balkón vypadat.

Zdroj: https://theindoornursery.com/glossary/types-of-geraniaceae/pelargonium-care/
Přidat na Seznam.cz