Vychytávky s potravinami, které by vás možná nenapadly a zpříjemní vám život

V tomto článku vám přinášíme tipy a triky, o kterých jste možná ještě neslyšeli. Přečtěte si o tom, jak svůj život zase o trochu zjednodušit a vylepšit.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vodu z uvařené rýže nevylévejte

Rýže obsahuje mnoho cenných látek. Její bohatství neprospívá našemu tělu jen zevnitř, ale i zvenčí. Voda z uvařené rýže má díky vitamínům a minerálům blahodárné účinky na pleť a vlasy. Oplachování obličeje rýžovou vodou zpomaluje tvorbu vrásek, dodává pleti pružnost a zužuje rozšířené póry. Uklidňuje podrážděnou pokožku a pomáhá hojení ekzémů. Budete-li si rýžovou vodou pravidelně oplachovat vlasy (doporučuje se alespoň jedenkrát týdně), dodáte výživu vlasovým cibulkám, uhladíte roztřepené konečky a přidáte svým vlasům objem. Vlasy budou poddajnější a půjdou lépe učesat. Polijte rýžovou vodou svoje vlasy a nechejte působit 5 minut, poté opláchněte. V rýžové vodě si můžete namáčet i suché popraskané ruce, namáhané těžkou prací. Do lázně na ruce přidejte lžíci olivového oleje.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zápach rukou, kterého se běžným mýdlem nezbavíte

Vůně cibule, česneku nebo rybiny – při jídle si tyto aromatické potraviny vychutnáte, následný zápach rukou už tolik neoceníte. Umyjte si ruce citrónovou šťávou. Stejně dobře poslouží i zubní pasta s mátou – tu si vetřete do rukou a opláchněte. Zubní pastou můžete umýt i krájecí prkýnko, na kterém ulpěly pachy, které už běžný prostředek na mytí nádobí neodstraní. Ze zapáchající obuvi vyjměte vložky, vydrhněte je kartáčkem s pastou na zuby a poté vyperte v pračce.

Mohlo by vás zajímat:  Vodu z brambor většina rovnou vylévá do odpadu. Přitom lze ještě skvěle využít

Ochlazení místnosti díky ledu

Máte v bytě vedro k zalknutí a ani ventilátor vás neochladí? Postavte před spuštěný větrák kyblík s ledem nebo láhev se zmrzlou vodou. Po pokoji bude proudit ochlazený vzduch. Láhev do mrazáku nedávejte plnou, mrznoucí voda se rozpíná!

Přidat na Seznam.cz