Spray Bottle 2754171 1920[1]

Dezinfekce z lékárničky pročistí celou domácnost a zanechá bílou svěžest

Věděli jste, že dezinfekční prostředek ve vaší lékárničce využijete i jinde? Řeč je o peroxidu vodíku, který je univerzálním čističem, a proto by u vás jistě neměl chybět. Navíc vás potěší svým baktericidním účinkem při dezinfekci ran, kloktání při bolestech v krku či zánětu sliznic. Tím však výčet výhod nekončí, to jsou pouze použití, která již znáte, ale věděli jste, že peroxid lze využít i pro bělení a čištění textilií, ale i určitých míst v domácnosti? Skvěle poslouží při odstraňování plísní i usazenin a skvrn z koberce. Když už víte, k čemu všemu bude peroxid vhodný, prozradíme vám, jak tohoto dokonalého pomocníka využít.     

Na plísně a usazeniny jedině peroxid

Každá koupelna, ať už v bytě či domě, má tendenci podléhat plísním a usazeninám. Děje se tomu tak především v panelových bytech, kde mnohdy nejsou ani okna. Jestliže jste na tyto potíže vyzkoušeli mnoho čisticích prostředků a většina z nich měla krátkodobý účinek, vyzkoušejte ještě peroxid vodíku. Smíchejte peroxid a vodu v poměru 1 : 1. Namíchaný roztok přelijte do lahve s rozprašovačem a jednoduše naneste na místa, která jsou znečištěná. Nechte pár minut působit a setřete hadříkem. 

Mohlo by vás zajímat:  Hlávkový salát je v jídelníčku nepostradatelný, správně uskladněný vydrží déle čerstvý

Zašlá toaleta peroxidu neodolá

Záchod je přímo přelitý bakteriemi a mikroorganismy, ale také se zde hojně usazuje vodní kámen a jiné znečištěné skvrny. Postačí, když čistý peroxid nalijete na záchod a do mísy a necháte půl hodiny působit. Vodní kámen se pustí povrchu a vy ho jednoduše pomocí záchodového kartáče odstraníte. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Leštidlo na nádobí

Peroxid může sloužit i jako leštidlo na zašlé skleničky do myčky. Stačí, když zapnete myčku na běžný program a do zásobníku nalijete jednu polévkovou lžíci peroxidu. Skleničky, ale i hrnky a talíře se budou krásně lesknout. A co je nejlepší? Z myčky odstraníte bakterie.

Mohlo by vás zajímat:  Letošní trendy v interiéru sází na zemitost, kov a dřevo
Zdroj obrázku: Pixabay

Prkénko od masa

Dřevěné prkénko je plné bakterií ze syrového masa. Nejhorší je, že je nemůžete dát do myčky ani nijak jinak vyvařovat. A použití chemických přípravků na dřevo? Nepřipadá v úvahu! Jelikož je peroxid přírodní, využijte je pro tato místa jako dezinfekci. Stačí, když peroxid nastříkáte na prkénko a necháte působit. Po působení prkénko opláchněte pouze vodou. 

Zažloutlé zbarvení, ale i jiné skvrny

Všimli jste si, že se vám na nehtech objevily žluté skvrny? Ať už od cigaret, ořechů či jiných věcí, k odstranění postačí peroxid a jedlá soda. Z těchto dvou surovin umíchejte pastu a směs natřete na nehty, které budete jemně mnout. Poté pouze opláchněte. To stejné platí i u zažloutlého oblečení, závěsů nebo záclon a jiných skvrn. Stačí, když do pračky nalijete šálek peroxidu a zapnete na běžný program. 

Přidat na Seznam.cz