Pár si osvojil štěně, aniž by ho před tím viděl. Jaká je jejich reakce?

Lidé si vybírají psa nejen podle povahových vlastností nebo podle toho, jestli mají dům s velkou zahradou nebo byt. Pes se jim musí líbit. Není proto výjimkou, že spousta budoucích majitelů si své štěně jede vybrat osobně. A také je vcelku běžné, že lidé své štěně rádi navštěvují a nosí mu dárky, když ještě potřebuje svou psí maminku. Někteří psi ale štěstí na páníčky neměli…

Zachraňte psy před uspáním

Někteří psi se stanou pro své páníčky nežádoucími. To je moment, kdy lidé hledají způsob, jak se psa zbavit. Ti lepší mu najdou domov sami. Nebo ho alespoň dají do útulku. A ti horší se psů zbavují nejrůznějšími způsoby:

  • přivážou ho na odlehlém místě nebo uprostřed města,
  • pokusí se ho sami zabít,
  • zavřou ho v kotci na dvoře, aby zde v osamění sám dožil,
  • nebo ho nechají u veterináře uspat.

    Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak se zbavit psa?

Každý z těchto způsobů je dost tvrdý. Naštěstí se mezi lidmi najdou i ti, kteří se psů zastanou. Tracy a Scott Whyattovi založili nadaci „Tracy’s Dogs“. Jejím cílem je zachránit opuštěné psy před uspáním. Manželé začali cestovat napříč státy v USA a sbírat psy, kterých se jejich páníčci zbavili. Těmto psům se snaží najít nový domov. 

Jak nadace funguje?

Zájemci o psa musí vyplnit adopční formulář a pak už jen čekají na toho nejlepšího psa. Každý měsíc takto nadace pomůže najít nový domov pro desítky šťastných psů. Scott je prostě naloží do přívěsu a přiveze je k novým majitelům, kteří již na svého nového mazlíčka dychtivě čekají. Okamžik, kdy se noví páníčci setkají se svým pejskem, jsou opravdu silné. Jsou to okamžiky radosti a štěstí. Moment přijetí je obzvláště dojemný.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Dopředu svého psa neznají

O to zajímavější je fakt, že lidé předem nevědí, jakého psa dostanou. Ten je jim ale přidělen na základě vyplněného dotazníku, takže se nemůže stát, že dostanou něco, co vlastně nechtěli.

Mohlo by vás zajímat:  Vaječná pasta je ideální jarní pochoutka. V odlehčené verzi není kalorická a dodá vitamíny
Přidat na Seznam.cz