Aluminum Foil 286543 1920

Hliníková fólie má své tajemství. Každá její strana slouží k něčemu jinému

Hliníková fólie je neskutečně dobrý pomocník v každé domácnosti. Koupíme ji v každém obchodě a rozhodně doma nebude ležet bez povšimnutí. Taková pomůcka bude stejně potřebná jako například ocet. Fólie je tedy velmi užitečná, ale víte, jak ji správně použít? A všimli jste si někdy, že hliníková fólie má dvě strany, která je každá jiná?

Zdroj obrázku: Pixabay

Z čeho se taková fólie vyrábí?

Nejdříve bychom vám rádi prozradili, z čeho a jak se taková fólie vyrábí. Je to jednoduché, hliníková fólie se vyrábí z čistého hliníku 99,9 %, který se pomocí předválcovaných pásů o tloušťce 0,6 až 1,5 mm vyválí do tenké placky. Díky tomuto postupu má fólie každou stranu jinou, jednu matnou, druhou lesklou. Lesklá strana fólie je na vnitřní straně, která při válcování přišla do kontaktu s válcem. Matná strana je ta, která do styku s válcem nepřišla a lze si u ní všimnou mikroskopických nerovností.  

Mohlo by vás zajímat:  Pár si osvojil štěně, aniž by ho před tím viděl. Jaká je jejich reakce?
Zdroj obrázku: Pixabay

Jak fólii použít?

Do hliníkové fólie balíme jídlo, používáme ji na pečení a grilování. Víte ale, že každou její stranu lze využít k něčemu jinému? To se hodí znát, protože jedna strana vám teplo z potravin udrží, kdežto ta druhá způsobí propouštění tepla. A pokud ji použijete špatně, zřejmě s výsledkem nebudete spokojeni.

Jestliže chcete, aby hliníková fólie udržela teplo, přikryjte potraviny lesklou stranou. Pokud chcete docílit opačného efektu, aby teplo vycházelo pryč, zabalte jídlo matnou stranu fólie. Jídlo tedy může stydnout a nezapaří se. Na závěr ještě jedno varování, k pečení v troubě je fólie nenahraditelná, ale do mikrovlnné trouby ji nikdy nestrkejte. V takovém případě by hliníková fólie mohla poškodit mikrovlnku.

Přidat na Seznam.cz