Rozlučte se s nepříjemným zápachem v botách. Doma najdete hned několik účinných prostředků

Rozlučte se s nepříjemným zápachem v botách. Doma najdete hned několik účinných prostředků

Nepříjemný zápach z obuvi je velmi častým problémem, za který se rozhodně nemusíte stydět. Je ale nutné ho řešit, protože to jinak může dojít do stavu, že budete odmítat chodit na návštěvy, protože vám bude trapné se zout. Důvodem nepříjemného zápachu může být nadměrné pocení, špatný materiál obuvi nebo nedostatečná péče o ni. My vám nyní poradíme, jak se zápachu zbavit.

Domácími prostředky nic nezkazíte a navíc fungují

Domácí prostředky mají několik výhod. Najdete je v domácnosti, navíc jsou levné a fungují. Jedním z nich je například jedlá soda. Odstraňuje nepříjemný zápach nejen z obuvi, ale také z těla nebo nábytku. Stačí vložit lžičku do každé boty a nechat přes noc působit. Soda pohltí pachy i špínu a boty budou ráno jako nové. Můžete použít také bylinky, konkrétně šalvěj.

Mohlo by vás zajímat:  Nové oblečení je skrytá hrozba. Před prvním nošením nepatří do skříně, ale do pračky

Ta také absorbuje pachy, můžete si z ní vyrobit vonné tyčinky, které vám budou čistit vzduch v domácnosti. Lze je dát do lednice nebo šatní skříně. Do bot stačí lžička sušené šalvěje nebo dvě snítky čerstvé byliny. Boty budou krásně vonět. Opakujte tento postup pokaždé, když budete mít pocit, že vaše boty zapáchají.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte lak na vlasy nebo kůru z citrusů

Čajovníkový olej je velmi oblíbený, má totiž dezinfekční vlastnosti. Nejenže odstraní nepříjemný zápach, ale také ho můžete snadno koupit v obchodě. Pak už stačí do bot jen trochu nakapat a nechat přes noc působit. Při pravidelném používání zápach zmizí. Navíc se zbavíte i bakterií, které se do obuvi snadno dostanou. Lak na vlasy nemusíte používat jen pro fixaci účesu. Je to originální prostředek na čištění obuvi. Stačí boty jen nastříkat, nechat přes noc působit a ráno si je obout. Lak na vlasy je nejlepší používat venku.

Mohlo by vás zajímat:  Najít v katastru potřebné údaje lze stále i bez registrace. Jen je třeba vědět, kam správně kliknout, a uvést speciální kódy

Pomerančová nebo citronová kůra je také skvělým prostředkem, jak boty osvěžit a odstranit nepříjemný zápach. Má čisticí i antibakteriální vlastnosti. Stačí si oříznout plátek kůry, vložit ji do obuvi a nechat přes noc působit. Nemusíte tak utrácet za drahé prostředky, které možná boty osvěží, ale vůně nevydrží dlouho.

Zdroj: https://misterminit.eu/en_pt/blog/how-to-remove-bad-odor-from-your-shoes
Přidat na Seznam.cz