Vodní kámen zkracuje rychlovarné konvici život. Všechen snadno odstraní přírodní prostředky

Tvrdé vápenaté ionty z vody uložené uvnitř konvice ve formě vodního kamene lze odstranit pomocí speciálního odvápňovacího prostředku nebo pomocí toho, co máte již v kuchyni. Konzumovat částečky vodního kamene rozhodně nechcete a navíc nesprávná péče hodně zkracuje životnost tohoto kuchyňského spotřebiče. Dnes se podíváme na to, jaké produkty můžete použít na spolehlivé vyčištění rychlovarné konvice od vodního kamene.

Bramborové slupky a kyselina citronová

Než začnete s údržbou, vylijte všechnu zbylou vodu. Následně do konvice vložte čisté slupky od brambor. Nalijte vodu a uvařte ji. Vypusťte vodu, nahraďte ji čerstvou vodou a znovu ji povařte. Poté ji vylijte spolu se slupkami. Není na tom nic složitého, ale jedná se o velmi účinnou metodu, díky které můžete znovu využít bramborové slupky, které byste jinak vyhodili.

Zdroj obrázku: Freepik

Kyselina citronová je další skvělou, snadnou a rychlou možností. Do konvice dejte sáček s kyselinou citronovou a nalijte vodu až po úroveň vzniklého vodního kamene po stranách. Přiveďte vodu k varu a nechte asi tři hodiny odstát. Poté konvici vylijte a několikrát opláchněte teplou vodou. Zbavíte se nejen kamene, ale také nepříjemných pachů, které mnoho lidí obtěžují.

Mohlo by vás zajímat:  Vázy na květiny se časem zanesou a je obtížné je umýt. Tyto triky pomohou

Ocet, citron i tablety na zubní protézy

Ocet je skvělým čisticím prostředkem prakticky na cokoli. Pro tento účel se používá asi nejčastěji. Stačí, když do přístroje nalijete jeden šálek octa a polovinu šálku vody. Směs uvařte a nechte hodinu odpočívat. Poté vše vylijte a několikrát převařte čistou vodu, abyste se zbavili nepříjemného octového zápachu.

Zdroj obrázku: Freepik

Citronová šťáva funguje podobně jako kyselina citronová. Do přístroje nalijte sklenici citronové šťávy a nechte stát asi dvě hodiny. Poté vylijte šťávu a několikrát opláchněte čistou vodou. Poslední možností je tableta na zubní protézy. Musíte použít tři tablety, zalít je dvěma šálky vody a nechat přes noc působit. Ráno konvici několikrát důkladně opláchněte a bude dokonale čistá.

Zdroj: https://www.harveywatersofteners.co.uk/blog/how-remove-limescale-kettle/
Přidat na Seznam.cz