Woman Holds Electric Kettle With Limescale In Her Hands. Chalk Residue Of Calcium Carbonate. Household Appliance Repair Due To Hard Water

Vodní kámen zkracuje rychlovarné konvici život. Všechen snadno odstraní přírodní prostředky

Tvrdé vápenaté ionty z vody uložené uvnitř konvice ve formě vodního kamene lze odstranit pomocí speciálního odvápňovacího prostředku nebo pomocí toho, co máte již v kuchyni. Konzumovat částečky vodního kamene rozhodně nechcete a navíc nesprávná péče hodně zkracuje životnost tohoto kuchyňského spotřebiče. Dnes se podíváme na to, jaké produkty můžete použít na spolehlivé vyčištění rychlovarné konvice od vodního kamene.

Bramborové slupky a kyselina citronová

Než začnete s údržbou, vylijte všechnu zbylou vodu. Následně do konvice vložte čisté slupky od brambor. Nalijte vodu a uvařte ji. Vypusťte vodu, nahraďte ji čerstvou vodou a znovu ji povařte. Poté ji vylijte spolu se slupkami. Není na tom nic složitého, ale jedná se o velmi účinnou metodu, díky které můžete znovu využít bramborové slupky, které byste jinak vyhodili.

Mohlo by vás zajímat:  Nejvyšší čas dopřát rostlinám kvalitní hnojivo. To nejlepší ale najdete přímo doma
Zdroj obrázku: Freepik

Kyselina citronová je další skvělou, snadnou a rychlou možností. Do konvice dejte sáček s kyselinou citronovou a nalijte vodu až po úroveň vzniklého vodního kamene po stranách. Přiveďte vodu k varu a nechte asi tři hodiny odstát. Poté konvici vylijte a několikrát opláchněte teplou vodou. Zbavíte se nejen kamene, ale také nepříjemných pachů, které mnoho lidí obtěžují.

Ocet, citron i tablety na zubní protézy

Ocet je skvělým čisticím prostředkem prakticky na cokoli. Pro tento účel se používá asi nejčastěji. Stačí, když do přístroje nalijete jeden šálek octa a polovinu šálku vody. Směs uvařte a nechte hodinu odpočívat. Poté vše vylijte a několikrát převařte čistou vodu, abyste se zbavili nepříjemného octového zápachu.

Mohlo by vás zajímat:  Jak si zařídit ekologický domov a začít žít odpovědně k přírodě
Zdroj obrázku: Freepik

Citronová šťáva funguje podobně jako kyselina citronová. Do přístroje nalijte sklenici citronové šťávy a nechte stát asi dvě hodiny. Poté vylijte šťávu a několikrát opláchněte čistou vodou. Poslední možností je tableta na zubní protézy. Musíte použít tři tablety, zalít je dvěma šálky vody a nechat přes noc působit. Ráno konvici několikrát důkladně opláchněte a bude dokonale čistá.

Zdroj: https://www.harveywatersofteners.co.uk/blog/how-remove-limescale-kettle/
Přidat na Seznam.cz