Obyčejná trouba skrývá pro mnohé tajemství. Jediné tlačítko dokáže usnadnit život

Obyčejná trouba skrývá pro mnohé tajemství. Jediné tlačítko dokáže usnadnit život

Trouba je praktické zařízení, které najdeme skoro v každé domácnosti. Mnoho lidí ale netuší, že se nemusí používat pouze na klasické pečení, ale můžeme ji využít ještě jinak. Toto zařízení je velmi oblíbené, protože v troubě můžete nejen upéct skvělý oběd, ale také lahodné dezerty a koláče. Trouba navíc nabízí funkce, které jsou světu skryté. Jaké to jsou?

Moderní trouby nabízejí spoustu možností

Moderní trouby jsou dnes velmi chytré. Proto obsahují funkce, o kterých možná ani nevíte. Troubu přitom využíváme denně, je skvělá navíc pro pečení více pokrmů najednou. Její výhoda samozřejmě je, že si můžeme nastavit teplotu pečení i čas podle sebe nebo receptu. Je ale nutné troubu udržovat v čistotě, protože jinak nebude fungovat správně. Jak si můžete usnadnit právě úklid trouby?

Mohlo by vás zajímat:  Pelargonie potřebují dostatek slunce, tepla a živin

Víte, jaké ukrývá funkce? Znáte pojem pyrolýza? Jestli ne, tak se vyplatí číst dál. V moderních troubách můžete najít automatické programy, které zajistí nejen skvělé propečení pokrmů, ale také si s jejich pomocí můžete zajistit jednodušší čištění a úklid. Některé jsou dokonce tak chytré, že si do nich můžete vložit nejlepší recepty, a mít je tak kdykoliv po ruce.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké funkce v troubě najdete?

Můžete samozřejmě udělat dva pokrmy najednou, pokud máte dva rošty. Kromě toho se ale vyplatí vědět, jestli takovou funkci vaše trouba nabízí. Teplota v troubě totiž musí být optimální pro oba pokrmy. Ušetříte tak za energii a navíc se pak můžete věnovat i jiným činnostem. Vnitřek trouby pak můžete snadno vyčistit jen tím, že zapnete program na troubě.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny interiér zútulní, zároveň se postarají o čistý vzduch zbavený nebezpečných toxinů

Pyrolýza je funkce, kterou najdeme pouze na chytrých troubách. Díky tomuto programu zahřejeme troubu na 500 stupňů a potom půjdou nečistoty snadno odstranit nejen z dvířek, ale také z vnitřku trouby. Dvířka pak při pečení a dalším vaření otevírejte pouze minimálně, protože tím šetříte energii.

Zdroj: https://www.coolblue.be/en/advice/what-is-pyrolysis-oven.html
Přidat na Seznam.cz