Obyčejná trouba skrývá pro mnohé tajemství. Jediné tlačítko dokáže usnadnit život

Trouba je praktické zařízení, které najdeme skoro v každé domácnosti. Mnoho lidí ale netuší, že se nemusí používat pouze na klasické pečení, ale můžeme ji využít ještě jinak. Toto zařízení je velmi oblíbené, protože v troubě můžete nejen upéct skvělý oběd, ale také lahodné dezerty a koláče. Trouba navíc nabízí funkce, které jsou světu skryté. Jaké to jsou?

Moderní trouby nabízejí spoustu možností

Moderní trouby jsou dnes velmi chytré. Proto obsahují funkce, o kterých možná ani nevíte. Troubu přitom využíváme denně, je skvělá navíc pro pečení více pokrmů najednou. Její výhoda samozřejmě je, že si můžeme nastavit teplotu pečení i čas podle sebe nebo receptu. Je ale nutné troubu udržovat v čistotě, protože jinak nebude fungovat správně. Jak si můžete usnadnit právě úklid trouby?

Víte, jaké ukrývá funkce? Znáte pojem pyrolýza? Jestli ne, tak se vyplatí číst dál. V moderních troubách můžete najít automatické programy, které zajistí nejen skvělé propečení pokrmů, ale také si s jejich pomocí můžete zajistit jednodušší čištění a úklid. Některé jsou dokonce tak chytré, že si do nich můžete vložit nejlepší recepty, a mít je tak kdykoliv po ruce.

Mohlo by vás zajímat:  Dokonale čistý sprchový kout i bez námahy: pomůže to nejlevnější, co lze doma najít
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké funkce v troubě najdete?

Můžete samozřejmě udělat dva pokrmy najednou, pokud máte dva rošty. Kromě toho se ale vyplatí vědět, jestli takovou funkci vaše trouba nabízí. Teplota v troubě totiž musí být optimální pro oba pokrmy. Ušetříte tak za energii a navíc se pak můžete věnovat i jiným činnostem. Vnitřek trouby pak můžete snadno vyčistit jen tím, že zapnete program na troubě.

Pyrolýza je funkce, kterou najdeme pouze na chytrých troubách. Díky tomuto programu zahřejeme troubu na 500 stupňů a potom půjdou nečistoty snadno odstranit nejen z dvířek, ale také z vnitřku trouby. Dvířka pak při pečení a dalším vaření otevírejte pouze minimálně, protože tím šetříte energii.

Zdroj: https://www.coolblue.be/en/advice/what-is-pyrolysis-oven.html
Přidat na Seznam.cz