Balkon3

4 kroky k útulnému balkonu. Stačí pár věcí a malý koutek oázy klidu je hotový

Vytvořte si krásný a útulný balkon, kde budete rádi trávit volné chvíle při hezkém počasí. Stačí několik kousků vybavení a jednoduše si vytvoříte vlastní příjemný koutek. A jaké vybavení zvolit a na co si dát pozor při zařizování? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Začnete od podlahy

Aby byly vaše snahy o vytvoření útulného balkonu nebo lodžie kompletní, nesmíte zapomenout na podlahu. Pokud to jde, pořiďte si pěkný venkovní koberec. Díky němu budete moci po balkonu chodit i bez bot a budete mít příjemný pocit. Kvalitním venkovním kobercům nevadí nepřízeň počasí a dají se snadno usušit. Zároveň mohou mít krásný vzhled a celému balkonu dodají útulný pocit.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí bělidlo s peroxidem vodíku je účinné a bezpečné pro použití
Zdroj obrázku: Freepik

Zakryjte zábradlí pro větší soukromí

Mnoho lidí si chce na vlastním balkoně vytvořit příjemné soukromí. A není se čemu divit. Jenže většina zábradlí bývá průhledná. To můžete vyřešit nejrůznějšími rohožemi či zelenou síťovinou pro zastínění. Vznikne tak krytý, ale přesto vzdušný prostor, kde budete moci trávit volné chvíle v soukromí.

Přidejte okrasné rostliny

A co by to bylo za balkon bez pořádných okrasných rostlin. Přidejte několik truhlíků, závěsných květináčů či nejrůznějších nádob pro vertikální pěstování. S trochou snahy si na balkoně vytvoříte také vlastní zeleninovou zahrádku, kde si budete moci užívat čerstvé výpěstky rajčat, borůvek, salátu a podobných plodin.

Mohlo by vás zajímat:  Díky jednoduchému triku se knedlíky v mrazáku nikdy neslepí a budou chutnat jako čerstvé
Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomeňte na útulné posezení

Samozřejmostí je také výběr útulného posezení. To znamená pořízení židle a stolku. Konkrétní rozměry samozřejmě přizpůsobte velikosti balkonu. Snažte se také využít prostor na maximum, s čímž pomohou pomoci nejrůznější rohové lavice a podobné posezení, se kterým jednoduše vytvoříte útulný koutek s dostatkem prostoru pro sezení a odpočinek. Pro jednodušší skladování mimo sezónu zvolte skládací stolek či židle, které přes zimu jednoduše uklidíte například do sklepa.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/balcony-ideas-and-decor-inspiration
Přidat na Seznam.cz