Balcony 2526221 1920 (2)

Veselý balkón posetý barevnými květy. Sedm tipů na odolné květinové krásky

Ať už je váš balkón v přízemí či desátém patře, balkónové rostliny jej zútulní a rozzáří. Sehnat však odolné rostliny na balkón může být oříšek. Jsou vystaveny všem povětrnostním vlivům, jako je slunce, déšť i vítr. Pojďme si představit sedm rostlin, které nepřízni počasí odolají a vykouzlí vám ten nejútulnější balkón v okolí! 

Levandule

Slunné balkóny přímo žadoní o levanduli v květináči! Tyto trvalky kvetou po dlouhou dobu a navíc se pyšní velmi příjemnou vůní!

Zdroj obrázku: Pixabay

Fuchsie

Těmto ohromujícím květinám v odstínech růžové, červené nebo fialové to nejlépe sluší v závěsných květináčích či koších. Jejich barvy vyniknou o to více, že fuchsie milují stinné prostředí. 

Mohlo by vás zajímat:  Vaječná pasta je ideální jarní pochoutka. V odlehčené verzi není kalorická a dodá vitamíny

Tařicovka přímořská

Pokud jste si tuto květinu nikdy nezasadili, přišli jste o hodně! Tařicovka přímořská má jemné, sladce vonící květy a kvete od jara do zimy. Nejlépe vynikne v kaskádovitém uskupení či v závěsných květináčích. Tařicovka potřebuje slunce, ale současně není citlivá na stín.

Kaládium

Kaládium neboli úžovník se pěstuje pro své nápadné listy ve tvaru srdce a zářivé limetkově zelené, sytě růžové nebo červené květy. Kaládia rostou do různých velikostí, proto při výběru sazenic čtěte pozorně etikety. 

Mohlo by vás zajímat:  Alternativy chleba obohatí jídelníček o nové chutě a zdravé prvky

Netýkavka Hawkerova

Tato květina, pyšnící se květy v barvě broskve či syté růžové, kvete až do zimy. Tyto letničky rostou nejlépe v klasických květináčích, kde se snáz udržují zavlažené. Pro netýkavky je ideální stinné prostředí.

Zdroj obrázku: Pixabay

Lobelky

Nízko rostoucí modré, fialové nebo bílé lobelky vypadají úžasně zasazené kaskádovitě. Nejlépe kvetou v období, kdy nejsou noci příliš teplé. Lobelky mají rády ranní slunce i odpolední stín. 

Ibišek

Exotické květy a bohaté barvy ibišku jsou krásným doplňkem balkónů. Při koupi věnujte pozornost etiketě, jelikož některé druhy ibišku dorůstají velkých rozměrů. Stejně tak některé druhy potřebují přezimovat v teple domova, ale vždy by měly mít dostatek slunečního světla.

Přidat na Seznam.cz