Drozdi Shutterstock 163660934 640x415

Kvasnice plné vitamínů jsou úžasným léčivem, kosmetikou i ochráncem zahrady před škůdci

Spektrum použití kvasnic je velmi široké. Například kvasnice rozpuštěné ve vodě lze použít proti domácím škůdcům, kterým se zcela jistě nebude zamlouvat jejich vůně. Na co dalšího lze kvasnice použít? 

Protilátky při kousnutí

Stačí rozdrtit lžičku čerstvého droždí ve skleněné misce. Poté přidejte trochu vařeného vlažného mléka a počkejte asi 30 minut, než směs nabobtná. Poté pomocí ušní tyčinky aplikujte látku na postižená místa. Léčba by měla být opakována několikrát denně.

Mohlo by vás zajímat:  Šikovný lak na vlasy by měl mít doma každý, zachrání mnohé situace
Zdroj obrázku: Pixabay

Pupínky na rukou

Balení droždí rozpusťte v převařené teplé vodě. Droždí přidávejte velmi pomalu, jelikož je důležité, aby nebyla směs příliš vodnatá, ale aby měla konzistenci masky. Poté aplikujte směs vatovým tamponkem na postižené místo a počkejte, dokud na pokožce neztuhne. Zbytek pečlivě umyjte. Kůže je na dotek hladší. 

Akné

Naneste droždí rozpuštěné v mléce na čelo a tváře. Nechte masku na obličeji asi deset minut a poté ji umyjte. Proceduru opakujte večer každé dva dny. Droždí má detoxikační a čisticí účinky, proto pomáhá zmírnit projevy akné.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje rozzáří interiér nádhernými květy, na oplátku potřebují dostatek pozornosti
Zdroj obrázku: Pixabay

Vlasy

Pro tvorbu dlouhých a luxusních vlasů naše tělo potřebuje dobrou zásobu vitamínu B8, kterého jsou kvasnice plné. Účinnou vlasovou masku vytvoříte smícháním poloviny sáčku kvasnic s teplou vodou. Tu vmasírujte do vlhkých vlasů a nechte 30 minut působit. 

Strava a zdraví

Droždí také reguluje hladinu cukru v krvi, omezuje chuť na sladké, neutralizuje a pohlcuje pachy. Mimo to pomáhá s nadýmáním a zácpou a celkově zlepšuje trávení. Kromě fyzického zdraví prospívá také tomu psychickému, protože dobře působí proti depresi a špatné náladě.

Mohlo by vás zajímat:  Ženy rády nakupují boty, všechny uskladnit je ale oříšek. Kreativní nápady využijí každý centimetr místa

Zahrada

Kvasnice najdou využití také na zahradě. Trápí vás dotěrní slimáci, kteří ničí vaši úrodu? Vytvořte pasti s kvasnicemi. V misce smíchejte droždí, sůl, cukr a teplou vodu. Vykopejte v zahradě důlek, do kterého tuto misku zasadíte. Tato směs slimáky přitahuje a snadno je zlikviduje. Stejně tak pomohou kvasnice s rychlejším kompostováním. Smíchejte kvasnice s cukrem a vodou a vzniklou směs nalijte do kompostu.

Přidat na Seznam.cz