Vanu nebo umyvadlo mohou pokrývat odolné usazeniny, které ale vyčistí i přírodní prostředky

Zjistili jste, že máte vanu nebo umyvadlo v koupelně plné usazenin, které je velmi obtížné vyčistit? Můžete zajít do obchodu a koupit si silný čisticí prostředek, kterým jistě všechno dobře vyčistíte. Pokud ale nechcete zatěžovat životní prostředí těžkými chemikáliemi, kterých je už tak všude víc než dost, máme pro vás řešení. Všechno lze doma vyčistit pomocí velmi levných a přírodních prostředků, které koupíte snad v každém supermarketu. Jak tedy na perfektní úklid koupelny neinvazivní metodou? Níže najdete různé možnosti, ze kterých můžete vybírat.

Zdroj obrázku: Freepik

Citronová kůra

Citronová kůra je velmi vhodná jako preventivní použití, aby se usazeniny vůbec nevytvořily. Když už na ně dojte, raději zvolte ocet nebo jiný způsob uvedený níže. Citronová kůra by se měla používat pravidelně jednou týdně. Buď si ji můžete koupit v sáčku jako koření, nebo můžete citronovou kůru z citronu ostrouhat sami doma. Stačí potřít povrch vany a umyvadel, chvíli třít a následně spláchnout.

Ocet

Obyčejný ocet je levným a univerzálním přípravkem pro čištění téměř celé domácnosti. Využijete ho nejen na vodní kámen, ale i usazeniny od mýdel, šamponů i barev na vlasy. Jediné, co musíte udělat, je ocet zahřát, pomocí houbičky místa vyčistit a spláchnout vodou. Pokud usazeniny drží a jsou opravdu tvrdohlavé, namočte hadr v octu, přiložte na usazeninu a nechte několik hodin působit, pak půjde usazenina jednoduše setřít a opět opláchněte vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Brambory podávané na sto způsobů už nikoho nepřekvapí. Ovšem tyhle možnosti zpracování zná málokdo
Zdroj obrázku: Freepik

Tekutý čpavek

Další možností, jak se zbavit usazenin, je zakoupit tekutý čpavek a zkusit to s ním. Na vlhký hadr naneste pár kapek tekutého čpavku a vyčistěte jím všechny potřebné povrchy. Až budete mít vyčištěno, spláchněte vlažnou vodou a radujte se z perfektně čistého a nablýskaného povrchu. Ocet je mnoha lidem nepříjemný, čpavek je k němu vhodnou alternativou.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/surface/how-to-clean-bathroom-sink/
Přidat na Seznam.cz