Tableware 237797 1280

Na sklenkách a hrníčcích často zůstavají odolné usazeniny, s pár triky ale zmizí

Sklenice a hrnky jsou v domácnostech velice často používány a stává se, že se vám nedaří docílit jejich absolutní čistoty. Někdy je to způsobeno silnými usazeninami například od čaje nebo kávy, někdy může být důvodem příliš tvrdá voda, případně ne zcela optimální používání myčky na nádobí. Poradíme vám, jak tento problém účinně vyřešit.

Jak na sklenice a hrnky při použití myčky na nádobí

Pokud používáte myčku na nádobí, existují určité postupy, které přinesou lepší čisticí účinek. Když naskládáte nádobí do myčky, přidejte 0,5 litru běžného octa dospod myčky a teplotu nastavte na maximum. Uvidíte, jaké čistoty a lesku takto docílíte.

Mohlo by vás zajímat:  Bez poklic se při vaření neobejdeme. Jejich uložení však může být oříšek. Majitelé malých bytů přichází s metodami, které pomohou každému
Zdroj obrázku: Pixabay

Abyste zajistili, že jak nádobí, tak také myčka budou mít vždy příjemnou vůni, přidejte do myčky při každém mycím cyklu kyselinu citronovou, a to přibližně dvě čajové lžičky.

K tomu, aby myčka nádobí vše bezchybně umyla, je také nutno dobře se o ni starat. Přibližně co 14 dní zkontroluje a pode potřeby vyčistěte filtr a také odstraňte vodní kámen a jiné případné usazeniny. K tomu vám nejlépe poslouží teplá voda, do které jste přidali trochu octa nebo kyseliny citronové. Jednou za měsíc je rovněž dobré pustit myčku bez vloženého nádobí a pročistit ji přidáním 250 ml octa do spodní části a nastavením teploty na maximum.

Mohlo by vás zajímat:  Šperky získají díky domácím receptům ztracený lesk
Zdroj obrázku: Pixabay

Když nádobí myjete ručně

Pokud jsou zejména na skle usazeniny a vytváří se na něm matný, bělavý povrch, je nejlepším řešením vzít nádobu vhodné velikosti, nalít do ní klasický ocet a ponořit do něj daný kus nádobí. Doba působení by v závislosti na míře znečištění měla být od jedné do dvou hodin, poté stačí nádobí opláchnout a utřít.

Jsou-li ve sklenici nebo hrnku tmavé usazeniny od čaje nebo kávy, osvědčuje se směs trochy vody s jedlou nebo prací sodou. Takto vytvořenou pastu naneste na znečištěná místa, nechejte chvíli působit a poté je vyčistěte. Použít můžete také 2 lžičky kyseliny citronové, kterou rozmícháte ve 100 ml teplejší vody. Daný kus nádobí do této směsi ponořte na 5 minut a poté jej vyčistěte a opláchněte.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/a38591/how-to-clean-cloudy-drinking-glasses/
Přidat na Seznam.cz