Čaj je víc než oblíbený nápoj. Nabízí nespočet skvělých možností využití

Čaj je víc než oblíbený nápoj. Nabízí nespočet skvělých možností využití

Čaj je oblíbený nápoj, který zahřejte, ale dá se použít i jinak. Pomocí čaje totiž můžete uklidit domácnost nebo hnojit květiny. Díky svým vlastnostem dokáže také osvěžit domácnost, například šatní skříně, koberce a jiná místa. Jestli nevíte, co si počít s použitými čajovými sáčky, najdeme společné řešení.

Odstraňte nepříjemný zápach pomocí čaje

Čaj mnoho lidí pije především ráno ke snídani místo kávy, která ne každému chutná. I čaj ale může naladit na celé dopoledne, a pokud si ho vychutnáte ještě horký, rozhodně nebudete litovat. Jestliže máte doma především čaj v sáčcích, určitě řešíte, co s nimi udělat. Někteří lidé je jednoduše vyhazují, ale pokud si je budete střádat, budou se vám hodit v domácnosti.

Můžete je například usušit a poté použít do šuplíků. Hodí se totiž jako přírodní odstraňovače nepříjemných zápachů. Dávejte si ale pozor, aby se čaj ještě před vložením do šuplíků nebo skříní uvařil, a poté ho důkladně vysušte. Můžete ho dát i do ponožky a zavázat. Stane se přírodním prostředkem nejen pro odstranění zápachu, ale také pro vyhnání různých druhů hmyzu.

Mohlo by vás zajímat:  Nápoj mládí a krásy zbaví nohy nepříjemných otoků. Pokožku zanechá hladkou a vláčnou
Zdroj obrázku: Freepik

Čajem vyleštíte zrcadla i okna

Uvařte si dva sáčky v horké vodě, nechte vychladnout a čaj nalijte do rozprašovače. Nastříkejte na zrcadla nebo skla v domácnosti a otřete je čistým hadříkem. Uvidíte, že se zrcadla budou krásně lesknout a vydrží čistá delší dobu. Čajem můžete osvěžit také koberce, které máte delší dobu a nemůžete je jinak vyčistit. Nasypte na ně čajové lístky, nechte je působit asi deset minut a poté je vysajte nebo ručně seberte.

Vybrat si můžete svou oblíbenou vůni a díky své savé schopnosti bude koberec znovu jako nový. Můžete s pomocí čaje také vyleštit podlahu. Dřevěné podlahy velmi často trpí na škrábance a jiné nečistoty, které můžete odstranit právě čajem. Stačí uvařit několik sáčků, ponořit do hotového čaje hadr a vytřít podlahu. Výsledek bude skvělý a navíc tím ušetříte za čisticí prostředky.

Zdroj: https://www.today.com/food/tea-not-just-sipping-54-ways-use-amazing-ingredient-t98611
Přidat na Seznam.cz