Čaj je víc než oblíbený nápoj. Nabízí nespočet skvělých možností využití

Čaj je oblíbený nápoj, který zahřejte, ale dá se použít i jinak. Pomocí čaje totiž můžete uklidit domácnost nebo hnojit květiny. Díky svým vlastnostem dokáže také osvěžit domácnost, například šatní skříně, koberce a jiná místa. Jestli nevíte, co si počít s použitými čajovými sáčky, najdeme společné řešení.

Odstraňte nepříjemný zápach pomocí čaje

Čaj mnoho lidí pije především ráno ke snídani místo kávy, která ne každému chutná. I čaj ale může naladit na celé dopoledne, a pokud si ho vychutnáte ještě horký, rozhodně nebudete litovat. Jestliže máte doma především čaj v sáčcích, určitě řešíte, co s nimi udělat. Někteří lidé je jednoduše vyhazují, ale pokud si je budete střádat, budou se vám hodit v domácnosti.

Můžete je například usušit a poté použít do šuplíků. Hodí se totiž jako přírodní odstraňovače nepříjemných zápachů. Dávejte si ale pozor, aby se čaj ještě před vložením do šuplíků nebo skříní uvařil, a poté ho důkladně vysušte. Můžete ho dát i do ponožky a zavázat. Stane se přírodním prostředkem nejen pro odstranění zápachu, ale také pro vyhnání různých druhů hmyzu.

Mohlo by vás zajímat:  Zamiokulkas patří mezi oblíbené pokojovky. Aktivní uhlí podpoří růst a udrží rostlinu zdravou
Zdroj obrázku: Freepik

Čajem vyleštíte zrcadla i okna

Uvařte si dva sáčky v horké vodě, nechte vychladnout a čaj nalijte do rozprašovače. Nastříkejte na zrcadla nebo skla v domácnosti a otřete je čistým hadříkem. Uvidíte, že se zrcadla budou krásně lesknout a vydrží čistá delší dobu. Čajem můžete osvěžit také koberce, které máte delší dobu a nemůžete je jinak vyčistit. Nasypte na ně čajové lístky, nechte je působit asi deset minut a poté je vysajte nebo ručně seberte.

Vybrat si můžete svou oblíbenou vůni a díky své savé schopnosti bude koberec znovu jako nový. Můžete s pomocí čaje také vyleštit podlahu. Dřevěné podlahy velmi často trpí na škrábance a jiné nečistoty, které můžete odstranit právě čajem. Stačí uvařit několik sáčků, ponořit do hotového čaje hadr a vytřít podlahu. Výsledek bude skvělý a navíc tím ušetříte za čisticí prostředky.

Zdroj: https://www.today.com/food/tea-not-just-sipping-54-ways-use-amazing-ingredient-t98611
Přidat na Seznam.cz