Valecek1

Válečky k čištění oděvů mějte vždy po ruce, zachrání mnoho situací

Každý je zná a koupíte je snad na každém rohu. Řeč je o válečcích na oblečení, díky kterým se snadno zbavíte nejen chlupů od domácích mazlíčků na oblečení. Pomohou v nouzových situacích, odstranit můžete také rozbité sklo nebo vyčistit kabelku zevnitř. Váleček ale využijete ještě v mnoha jiných situacích, které si teď představíme. Mějte váleček k dispozici kdekoliv!

Rozbité sklo nebo chlupatý čalouněný nábytek? Pomůže váleček

Jestli jste rozbili sklenici nebo vázu, nemusíte zoufat, že nevidíte každý kousek skla. Pokud nemáte speciální přístroje na vysátí skla, můžete použít právě tento váleček na oblečení. Zachytí se na něj i ten nejmenší střep, který byste sotva viděli. Pomocí válečku dáte do pořádku také pohovku nebo křeslo ještě předtím, než dorazí návštěva. Odstraní prach také z čalounění automobilu, proto mějte jeden schovaný přímo tam. Nečistoty z koberce snadno odstraníte také pomocí válečku.

Mohlo by vás zajímat:  Šťavnaté kotlety s křupavou kůrkou dostanou i největšího labužníka. Trik je v limonádě
Zdroj obrázku: Freepik

Můžete ho využít také na čištění plyšáků, pokud se vám nebudou chtít dávat do pračky. Odstraníte prach, nečistoty a děti nebudou muset čekat, až jim oblíbení plyšáci po vyprání uschnou. Navíc s nimi dobře posbíráte drobné odpadky. Na kancelářském stole, u počítače nebo na podlaze mnohokrát najdete nečistoty, na které se vám nechce vytahovat velký vysavač nebo koště. Stačí vzít do ruky váleček a budete mít uklizeno.

Špinavá zeď? Do každé místnosti si dejte jeden váleček, ať je vždy po ruce

Jestli máte stínidla, která se špatně čistí, můžete použít právě váleček na oblečení. Stačí s ním několikrát po stínidle přejet a zbavíte se veškerých nečistot. Můžete s nimi také snadno vyčistit kabelku. Jestli chcete mít rychle hotovo, válečkem válejte po kabelce tak dlouho, dokud se všechny nečistoty nepřichytí.

Mohlo by vás zajímat:  Brambory potřebují pro růst správnou teplotu. Úroda bude bohatší a sníží se výskyt škůdců
Zdroj obrázku: Freepik

Stejně jednoduše odstraníte nečistoty také ze stěn. Tam se během několika týdnů může usadit vysoká vrstva prachu, i když to není tolik vidět. Stačí ale válečkem projet po celé ploše zdi a za chvíli budete mít hotovo. Navíc jsou válečky malé, skladné, nestojí moc peněz a vydrží dlouho. Dokoupit si pak můžete pouze samotné lepicí válečky.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/21-clever-things-you-can-do-with-a-lint-roller-besides-rolling-lint/
Přidat na Seznam.cz