Majitelé mazlíčků to znají: chlupy vždy a všude. Snadno ale přestanou být problém

Existuje spousta vychytávek, které slibují, že vás zbaví chlupů a vlasů na gauči nebo na koberci. Většinou ale nefungují a stojí nemalé peníze, které byste mohli investovat do lepších věcí. Přitom stačí několik triků a budete mít domácnost bez chlupů.

Pomohou latexové rukavice nebo lepicí páska 

Lepicí páska je pomocník, který je známý několik let. Stačí odstřihnout kousek pásky, nalepit je na koberec a jedním tahem odstranit. Tato metoda se hodí, pokud máte na oblečení velké množství chlupů a potřebujete vyčistit větší plochu. Někdy postačí i namočení ruky vodou a přejíždění jí po látce – vlasy se přichytí a můžete je vyhodit.

Zdroj obrázku: Pixabay

Koberce snadno vyčistíte pomocí papuče, která je zespod gumová, ne plastová. Pomocí obuvi můžete nahrnout chlupy na jedno místo a rukou stáhnout. Pokud máte spoustu vlasů a chlupů na podlaze, můžete je smést koštětem. Dávejte ale pozor, aby bylo vždy suché. Zabránit padání chlupů můžete pomocí speciálních prostředků, které zakoupíte u veterináře. Ten doporučí vhodný právě pro vašeho mazlíčka. 

Mohlo by vás zajímat:  Olivový olej je neocenitelný nejen v kuchyni. Prospěje naší kráse i domácnosti

Dnešní vychytávky někdy pomohou od zbláznění se

Ten, kdo doma chová zvíře, to zná moc dobře. Chlupy jsou všude, kam se podíváte. Máte je v čistém hrnečku i ve sklenici s kávou, kterou jste právě otevřeli. Na kusové koberce, které jsou menších rozměrů, může stačit se stažení chlupů obyčejná pemza. Na metrážové koberce použijte aviváž (3 díly vody na 1 díl aviváže) a výslednou směsí navlhčete koberec. Počkejte 30 minut a poté ho jen přejeďte vysavačem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vyčistěte i závěsy nebo záclony. Na ty postačí houbička na mytí nádoby a vlažná voda. Houbičku namočte do vody a jemnější stranou přejíždějte po zácloně odshora dolů. Srst se bude hromadit na houbičce, ze které ji snadno sundáte a vyhodíte. V mnoha obchodech také zakoupíte lepicí válečky, které se hodí do auta nebo do na místa, kde je potřeba. Gumová rukavice vám pomůže v odstranění chlupů z malých dekoračních polštářů.

Přidat na Seznam.cz