Hair Loss 4818772 1920

Majitelé mazlíčků to znají: chlupy vždy a všude. Snadno ale přestanou být problém

Existuje spousta vychytávek, které slibují, že vás zbaví chlupů a vlasů na gauči nebo na koberci. Většinou ale nefungují a stojí nemalé peníze, které byste mohli investovat do lepších věcí. Přitom stačí několik triků a budete mít domácnost bez chlupů.

Pomohou latexové rukavice nebo lepicí páska 

Lepicí páska je pomocník, který je známý několik let. Stačí odstřihnout kousek pásky, nalepit je na koberec a jedním tahem odstranit. Tato metoda se hodí, pokud máte na oblečení velké množství chlupů a potřebujete vyčistit větší plochu. Někdy postačí i namočení ruky vodou a přejíždění jí po látce – vlasy se přichytí a můžete je vyhodit.

Mohlo by vás zajímat:  Inspirace podzimem vnese do interiéru teplé barvy a útulnost
Zdroj obrázku: Pixabay

Koberce snadno vyčistíte pomocí papuče, která je zespod gumová, ne plastová. Pomocí obuvi můžete nahrnout chlupy na jedno místo a rukou stáhnout. Pokud máte spoustu vlasů a chlupů na podlaze, můžete je smést koštětem. Dávejte ale pozor, aby bylo vždy suché. Zabránit padání chlupů můžete pomocí speciálních prostředků, které zakoupíte u veterináře. Ten doporučí vhodný právě pro vašeho mazlíčka. 

Dnešní vychytávky někdy pomohou od zbláznění se

Ten, kdo doma chová zvíře, to zná moc dobře. Chlupy jsou všude, kam se podíváte. Máte je v čistém hrnečku i ve sklenici s kávou, kterou jste právě otevřeli. Na kusové koberce, které jsou menších rozměrů, může stačit se stažení chlupů obyčejná pemza. Na metrážové koberce použijte aviváž (3 díly vody na 1 díl aviváže) a výslednou směsí navlhčete koberec. Počkejte 30 minut a poté ho jen přejeďte vysavačem.

Mohlo by vás zajímat:  Vlhkost v interiéru je v zimě častý jev, pomůžou šikovné odvlhčovače i správné větrání
Zdroj obrázku: Pixabay

Vyčistěte i závěsy nebo záclony. Na ty postačí houbička na mytí nádoby a vlažná voda. Houbičku namočte do vody a jemnější stranou přejíždějte po zácloně odshora dolů. Srst se bude hromadit na houbičce, ze které ji snadno sundáte a vyhodíte. V mnoha obchodech také zakoupíte lepicí válečky, které se hodí do auta nebo do na místa, kde je potřeba. Gumová rukavice vám pomůže v odstranění chlupů z malých dekoračních polštářů.

Přidat na Seznam.cz