mravenci

Mravenci si rádi smlsnou na domácích zásobách. Vyhnat je pomůžou prostředky z kuchyně

Mravenci sice patří mezi užitečný hmyz, pokud je ale najdete doma, mohou způsobit mnoho problémů. Dostanou se totiž všude, a jestli máte velkou kuchyň a spíž, můžete si být jistí, že tam budou dělat pravidelné nájezdy. Milují nejen sladké, ale hlavně sypké produkty, do kterých se snadno dostanou. Existují sice repelenty na mravence, ale většinou bývají toxické. Proto bude lepší používat domácí prostředky, které jsou pro životní prostředí vhodnější.

Jak úspěšně s mravenci bojovat?

Proti mravencům můžete bojovat i domácími prostředky. Můžete si pro ně přichystat například pasti, do kterých se snadno chytí, a vy je pak můžete vysypat například na zahradu nebo na jiné místo, kde mohou být. Past z medu je jednou z možností. Med je sladký a jeho vůně přiláká mravence, kteří se do něj přilepí, ale z misky plné medu už se jim nepodaří vylézt.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí pivní pěst polapí komáry na zahradě

Mravencům pak vadí například pelyněk. Je to rostlina s velmi výraznou vůní, která hmyz odpuzuje. Trvalku si můžete vysadit na zahradě, poté si jí kousek uříznout a vložit doma na místa, po kterých se mravenci často pohybují. Na přípravu odpuzovače si připravte půl litru vody, hrst sušeného pelyňku a také lahvičku. Směs pak na mírném ohni zahřejte, nalijte do rozprašovače a protřepejte. Poté už můžete používat na místa, kde mravenci pochodují.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlou sodou proti mravencům

Jedlá soda si s mravenci také poradí. Můžete ji nasypat do míst, kde si myslíte, že mravenci sídlí nejčastěji. Kromě jedlé sody bude účinná také sůl nebo prášek do pečiva. Zkusit můžete i esenciální nebo vonné oleje, které lidem většinou voní, ale mravencům nikoli. Pro hmyz je to nepřítel číslo jedna a je to jeden ze způsobů, jak proti nim bojovat. Příprava takového oleje zaberete jen několik minut, ale účinky budou téměř okamžité.

Mohlo by vás zajímat:  Zatuchlé oblečení nikdo nosit nechce. Vypořádejte se s nelibým zápachem jednou provždy

Smíchejte 100 ml vody, 30 kapek oleje a také máty. Směs nalijte do dávkovače a můžete použít kdekoliv, kde uvidíte mravence. V boji proti nim pomůže také ocet. Používaly ho už naše babičky. Stačí ho naředit vodou a postříkat směsí místa, kde uvidíte mravence.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-kill-ants
Přidat na Seznam.cz