Olivový olej působí skvěle nejen na tělo. Inspirujte se našimi triky

Věděli jste, že jsou olivy populární a používají se hlavně k péči o dětskou pokožku? Tato surovina dokonale nahradí olej a dokáže odstranit nepříjemné skřípání dveří. Kromě toho také dodá vaší myčce nebo ledničce úžasný lesk, odstraní prach nebo ji můžete použít pro zachování bot či nábytku. Navíc vám umožní odstranit prsten, který nemůžete dostat z příliš oteklého prstu, a pomůže vám zbavit se žvýkaček.

Olivy přinesou do vašeho domova čistotu a lesk

Čistíte a leštíte vnější část myčky a ledničky každou chvíli, ale vaše úsilí nepřináší zamýšlené výsledky? Vyzkoušejte obyčejný olivový olej pro děti. Naneste několik kapek této zázračné kosmetiky na vlhký, měkký hadřík a použijte ho ke klasickému vyleštění veškerých kuchyňských spotřebičů. Během pár minut uvidíte nádherný lesk, kterému se nic jiného nevyrovná.

Zdroj obrázku: Freepik

Stejně ho můžete použít také v případě kožených bot, bund nebo kabelek. Olivový olej je skvělou náhradou za drahé leštidlo, které se běžně používá na údržbu kožených produktů. Jak ho použít? Naneste několik kapek na měkký hadřík a použijte ho k čištění kožených bot, kabelky nebo jiných oděvů. Díky této jednoduché metodě získají lesk a ochranu před vnějšími vlivy.

Mohlo by vás zajímat:  Staré nylonové punčocháče nevyhazujte. Najdou ještě využití, které vás jistě překvapí

Žvýkačky a oteklé prsty

Máte malé děti a podařilo se jim nalepit žvýkačku do vlasů sobě nebo vám? Můžete se jí rychle zbavit pomocí oleje. Namažte žvýkačku malým množstvím oleje a nechte ji působit. Po několika minutách se nežádoucí příslušenství snadno uvolní a nezanechá po sobě žádné stopy. Podobným trikem můžete také odstranit žvýkačku z jiných povrchů.

Zdroj obrázku: Freepik

Jistě už se vám někdy stalo, že jste si nasadili prsten, který vám byl příliš malý, anebo vám během dne otekly prsty natolik, že jste ho později nemohli sundat. Nemusíte hned panikařit, protože v této trapné situaci vám osvědčený olivový olej může pomoci, ale udělejte to co nejdříve. Jakmile si všimnete, že vás prst bolí, promažte si ho touto kosmetikou. Sundání šperku by vám během chvilky nemělo dělat žádný problém.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/11-surprising-uses-for-olive-oil/
Přidat na Seznam.cz