Sperky

V koupelně ukládáme velké množství věcí, které do ní nepatří. Nevědomky je tak ničíme

Do koupelny jsme si zvykli ukládat velké množství věcí. Chodíme do ní často, minimálně každé ráno a každý večer, a tak sem ukládáme všechny potřebné věci, které chceme mít neustále po ruce. Jen zřídka kdo už ale přemýšlí o tom, jaké věci je do koupelny vhodné ukládat. Je všeobecně známo, že je v koupelně vlhký vzduch a ne všem věcem se zde bude dařit. Je proto nutné přemýšlet, kterým věcem vlhko vadí, a je tedy nevhodné je v koupelně skladovat. O čem přesně je řeč?

Mohlo by vás zajímat:  Šikovné vychytávky na úklid koupelny, která bude vždy svěží a čistá
Zdroj obrázku: Freepik

Kosmetika

Právě kosmetiku ukládá většina žen do koupelny, což není úplně taktické. Krémy v koupelně vydrží, řeč je spíše o dekorativní kosmetice, která by měla být umístěna daleko od koupelny. Dokážete si představit, co vlhko udělá s očními stíny, pudrem nebo třeba rtěnkou? Věci s práškovou strukturou navlhnou a promění se v kámen, věcem, jako je třeba rtěnka, se velmi zkrátí doma trvanlivosti. Mnohem lepší proto bude, když si veškerou dekorativní kosmetiku umístíte do svého pokoje na poličku či do skříně.

Mohlo by vás zajímat:  Sprchový kout pomůže vyčistit ocet, jedlá soda a citron
Zdroj obrázku: Freepik

Léky

Také stojí zato uvědomit si, že ani léky by neměly být umístěny v koupelně. A to nejen tabletky, které se ve vlhku rozpustí, ale ani tobolky, pastilky, sirupy a další struktury léků. To je velmi důležité znát, neboť právě vlhkost snižuje účinnost léků. Pokud necháte léky v koupelně, budete se jednoho dne divit, že nezabírají tak, jak by měly. Raději jim vyčleňte šuplík v kuchyni nebo v obývacím pokoji či jiné společné místnosti, aby byly umístěné na vyhovujícím skladovacím místě, ale zároveň aby byly všem dostupné.

Mohlo by vás zajímat:  Nemusíte utrácet za stále nové boty. Stačí těm starým jednoduše vrátit šmrnc

Pozor i na tyto věci

V koupelně není vhodné uskladňovat ani fény či žehličky na vlasy, kterým ve vlhku odcházejí součástky. I veškeré šperky umístěte mimo vlhkou místnost koupelny, neboť vlhko podporuje rozpadání různých zdobných materiálů a podporuje rozvoj rzi.

Zdroj: https://www.hgtv.ca/bathrooms/photos/15-things-you-shouldnt-keep-in-your-bathroom-1916685/
Přidat na Seznam.cz