V koupelně ukládáme velké množství věcí, které do ní nepatří. Nevědomky je tak ničíme

Do koupelny jsme si zvykli ukládat velké množství věcí. Chodíme do ní často, minimálně každé ráno a každý večer, a tak sem ukládáme všechny potřebné věci, které chceme mít neustále po ruce. Jen zřídka kdo už ale přemýšlí o tom, jaké věci je do koupelny vhodné ukládat. Je všeobecně známo, že je v koupelně vlhký vzduch a ne všem věcem se zde bude dařit. Je proto nutné přemýšlet, kterým věcem vlhko vadí, a je tedy nevhodné je v koupelně skladovat. O čem přesně je řeč?

Zdroj obrázku: Freepik

Kosmetika

Právě kosmetiku ukládá většina žen do koupelny, což není úplně taktické. Krémy v koupelně vydrží, řeč je spíše o dekorativní kosmetice, která by měla být umístěna daleko od koupelny. Dokážete si představit, co vlhko udělá s očními stíny, pudrem nebo třeba rtěnkou? Věci s práškovou strukturou navlhnou a promění se v kámen, věcem, jako je třeba rtěnka, se velmi zkrátí doma trvanlivosti. Mnohem lepší proto bude, když si veškerou dekorativní kosmetiku umístíte do svého pokoje na poličku či do skříně.

Zdroj obrázku: Freepik

Léky

Také stojí zato uvědomit si, že ani léky by neměly být umístěny v koupelně. A to nejen tabletky, které se ve vlhku rozpustí, ale ani tobolky, pastilky, sirupy a další struktury léků. To je velmi důležité znát, neboť právě vlhkost snižuje účinnost léků. Pokud necháte léky v koupelně, budete se jednoho dne divit, že nezabírají tak, jak by měly. Raději jim vyčleňte šuplík v kuchyni nebo v obývacím pokoji či jiné společné místnosti, aby byly umístěné na vyhovujícím skladovacím místě, ale zároveň aby byly všem dostupné.

Pozor i na tyto věci

V koupelně není vhodné uskladňovat ani fény či žehličky na vlasy, kterým ve vlhku odcházejí součástky. I veškeré šperky umístěte mimo vlhkou místnost koupelny, neboť vlhko podporuje rozpadání různých zdobných materiálů a podporuje rozvoj rzi.

Zdroj: https://www.hgtv.ca/bathrooms/photos/15-things-you-shouldnt-keep-in-your-bathroom-1916685/
Přidat na Seznam.cz