Zatuchlé oblečení má snadné řešení. Poradíte si i bez toto, že byste ho museli vyhodit

Zatuchlý zápach z oblečení dokáže pořádně naštvat. Nehledě na to, že opravdu silný odér odpuzuje snad i mouchy. Neděste se, takový zápach z oblečení a celkově ze skříně lze jednoduše odstranit. Nejedná se o žádné radikální řešení, naopak. Nechte se inspirovat.

Jak odstranit zápach

Nejideálnějším řešením je oblečení znovu vyprat a skříň nechat vyvětrat, ale také ji vytřít. Jenže abyste tento krok učinili, potřebujete alespoň dva dny. Lepší je tedy sáhnout po žehličce. Stačí do zásobníku na vodu nalít vodku či salicylový alkohol, postříkat nepříjemně vonící oblečení a přežehlit. Pod vysokými teplotami nepříjemný zápach zmizí.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete vyzkoušet i mrazák

Nepříjemně zapáchající oděvy lze také zmrazit. Po vytažení z mrazáku by pachy měly zmizet. A to nemluvě o tom, že zničíte veškeré bakterie. Vyzkoušejte oblečení vložit do mikrotenového pytlíku a vložte oblečení alespoň na dvě hodiny do mrazáku.

Borovicový olej

Jedná se o nejvíce účinnou metodu, která zabrání oblečení, aby pohltilo zápach. Stačí olej přidat do praní a máte po problémech. Také je možné si ho vyrobit doma. Co budete potřebovat?

  • Čerstvé jehličí borovice,
  • čistý alkohol.
Mohlo by vás zajímat:  Drahé čističe koberců jsou zbytečné plýtvání penězi. Mnohem lépe poslouží domácí metody
Zdroj obrázku: Freepik

Jehličky rozdrťte nebo rozemelte v hmoždíři či míse. Poté je zalijte alkoholem a odložte do tmavého prostoru. Po třech dnech přeceďte jehličí a olej zachyťte do lahve s rozprašovačem nebo do zavařovací lahve. Olej doporučujeme přidat do každého praní. Provoní vám oblečení a zároveň i skříň.

Jak zabránit zatuchlému zápachu

Jak jsme již zmínili, prevence je lepší než samotné řešení problému. Jakmile pračka dopere, ihned prádlo vyjměte. Nesušte oblečení v koupelně a neukládejte ho do skříně vlhké. Otevřete dvířka pračky, aby se zde nezadržoval zápach a plísně, které přispívají k zapáchajícímu oblečení. Pravidelně větrejte skříň a pravidelně ji také vytírejte vodou a octem.

Zdroj: https://www.comfortworld.co.uk/long-live-clothes/the-lion-the-witch-and-the-musty-smell-in-the-wardrobe.html
Přidat na Seznam.cz