V koupelně jsou uložené věci hned po ruce. Některé tam ale rozhodně nemají co dělat

V koupelně jsou uložené věci hned po ruce. Některé tam ale rozhodně nemají co dělat

Pokud jste si splnili sen a vaše koupelna je velká a prostorná, možná vás to svádí k tomu, abyste v ní měli řadu věcí, které tam poměrně běžně lidé mívají. Vzhledem k vlhkosti, která se v koupelně drží, je však potřeba vědět, které předměty uložením v koupelně ztrácejí časem na kvalitě a účinku, a kdy může jít dokonce až o nebezpečné změny. Toto se samozřejmě netýká jen velkých koupelen, ale i těch menších, jen u velkých hrozí větší riziko nesprávného uložení předmětů právě proto, že k tomuto účelu nabízejí více místa. Které jsou tedy věci, které byste měli z koupelny přemístit?

Mohlo by vás zajímat:  Jak vybrat dokonalou TV skříňku do obýváku? Projděte si našeho průvodce

Léky

Jste-li zvyklí mít v koupelně uloženy léky, měli byste vědět, že byste jim měli co nejdříve najít jiné, suché a bezpečné místo. Zároveň byste měli zjistit, zda některé z vašich léků nemají být uloženy dokonce v ledničce. Pokud jde o vlhkost, snižuje totiž účinnost některých léků, což se týká například antikoncepčních přípravků.

Břity

Holení je v moderní době nezbytné jak pro většinu mužů, tak také žen. Není proto nic divného na tom, že holicí břity míváme po ruce v koupelnové skříňce nebo na vaně. I na ně však bohužel negativně působí vlhké prostředí a rychleji ztrácejí svou ostrost a rezaví. Proto byste břity měli po použití vždy dobře vysušit a ukládat je mimo koupelnu, v suchém prostředí, aby vám déle a lépe sloužily.

Mohlo by vás zajímat:  Boj s plísní doma je někdy nekonečný, vsaďte na osvědčené rady našich babiček
Zdroj obrázku: Freepik

Parfémy

Lidé často ukládají své oblíbené vůně v koupelně, aby je po hygieně měli pěkně po ruce. Měli byste však vědět, že jim nesvědčí ani vlhko, ani teplo, a dokonce ani světlo. Chcete-li zachovat plnou vůni parfému a také zabránit zanášení vstřikovacího mechanismu, uchovávejte jej mimo koupelnu a také mimo přímé světlo.

Kosmetické přípravky

V domácnosti, v níž žije žena, bychom jen stěží hledali koupelnu, v níž by nebyly uloženy nejrůznější kosmetické přípravky, například rtěnky, řasenky, pudr, make-up a také další pomůcky, jako například štětce a kartáče.

Mohlo by vás zajímat:  Základní pravidla pro osvětlení obývacího pokoje

Stačí si uvědomit, že veškeré nečistoty ze vzduchu, prach a také škodlivé mikroorganismy se ukládají ve volně uchovávaných kartáčích a štětcích a není pak těžké přenést je přímo na pokožku. Pokud jde o kosmetiku, vlhko a teplo působí nepříznivě na její složení a například rtěnky pozbývají své přilnavosti a vysychají. Kosmetiku a štětce je tak nejlépe uchovávat v suchu a ideálně v obalu nebo v uzavíratelné skříňce nebo šuplíku.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/lifestyle/organizing-tips/g25138857/bathroom-storage-ideas/
Přidat na Seznam.cz