Cobweb 921039 1920

S pavouky v domácnosti zatočí známý domácí mazlíček, ale i úklid pomocí aromatických prostředků

Dříve se říkalo, že pavouci v domě přinášejí štěstí. Nejde ale popřít, ne že každý má tyto tvory rád a v domácnosti je snese. Co dělat, abyste je vyděsili tak, aby sami odešli? Některé domácí přípravky vám mohou pomoci. 

Existují stovky druhů pavouků, ale nejsou nebezpečné člověku

Spousta druhů má jedové žlázy, které ale nejsou pro člověka nebezpečné. Pavouci je používají k zabíjení svých obětí, což člověk rozhodně není. V domácnostech se setkáte hlavně s několika hlavními druhy pavouků. Žádný z nich ale nepředstavuje nebezpečí, i když někteří lidé vyděsí jen pohled na ně.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje mohou dělat parádu dlouho, ale jen při správné péči
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vyskytují se hlavně v temných koutech a také je můžete vidět v koupelnách. Jiní, už silnější, mohou žít ve sklepeních, kde je tma a vlhko a pavoukům se tu nabízí mnoho možností potravy. Někteří pavouci jsou dokonce užiteční, protože se krmí komáry a mouchami, které přenášejí různé bakterie. Při pohledu na pavouka už se tak nemusíte děsit. 

Nejčastěji se objevují v bytových domech. Jestliže se jich chcete zbavit na dobro, je nutné provést důkladný úklid bytu. Musíte se zbavit hlavně otravného hmyzu, kterým se pavouci živí. Pokud nebudou mít dostatek potravy, přesunou se jinam. Důkladně musíte vysát všechny kouty v bytě, pořádně umýt okna a vyčistit komody i skříně. Nejefektivnějším způsobem je zkombinovat vodu a ocet, můžete vyzkoušet i citronovou šťávu, protože pavoukům zapáchá. 

Mohlo by vás zajímat:  Citron je skvělá alternativa k chemickým čističům, která není toxická a navíc krásně voní

Pokud máte rádi zvířata, na pavouky si pořiďte kočku

Jestliže se jich chcete zbavit, můžete si pořídit kočku, která tento hmyz ráda loví. Užije si při tom zábavu a pavouci se dají na ústup. Celkově se doporučuje následující postup, aby se k vám pavouci už nevraceli: 

  • Časté utírání prachu
  • Mytí podlahy octem a vodou
  • Postřik bytu mátovým olejem
  • Skladování věcí v plastových nádobích

    Zdroj obrázku: Pixabay.com

Můžete vyzkoušet také speciální odpuzovače pavouků. Jedná se o zařízení, které se připojí ke kontaktu, a vyzařuje ultrazvuk. Nejsou ale efektivní v celém domě, proto je potřeba si jich pořídit několik. Moderní modely jsou bezpečné pro lidi i pro domácí mazlíčky. 

Přidat na Seznam.cz