Ten nejlepší čistič pro celou kuchyni si snadno vyrobíte. Postačí k němu tři jednoduché ingredience

Ten nejlepší čistič pro celou kuchyni si snadno vyrobíte. Postačí k němu tři jednoduché ingredience

Výroba vlastního čističe není nic složitého. Kuchyně patří k místům, kde se nečistoty nebo skvrny vytvoří velmi snadno, ale zároveň je těžké je odstranit. Některé čističe nejsou tak kvalitní, abyste s nimi vyčistili i odolné mastné skvrny, proto je nejlepším řešením výroba vlastního čističe.

Zapomeňte na drahé prostředky, vyrobte si ekologický

Chemické čističe jsou plné látek, které nejsou vhodné k tomu, abychom je dýchali. Proto je lepší si vyrobit vlastní a ze surovin, které dobře znáte, nejsou aromatické, ale přitom vás zbaví odolných skvrn. Můžete si vyrobit čistič na dřezy. Umýváte v něm nádobí, oplachujete ovoce i zeleninu, ale už možná tolik nedbáte na to, jestli ho máte pořádně čistý.

Po každém použití dřezu byste ho měli utřít do sucha, aby se netvořily skvrny nebo usazeniny. Budete potřebovat ocet, vodu a několik kapek citronové šťávy. Smíchejte přísady a směsí umyjte dřez. Můžete ji také nalít do rozprašovače a použít, kdykoliv bude potřeba. Nakonec dřez umyjte vodou a osušte. Můžete s touto směsí vytřít také plynový sporák nebo kuchyňskou desku. Pokud máte skvrny už staršího data, je dobré nechat směs nějakou dobu působit.

Mohlo by vás zajímat:  Zatočte s plísní nadobro. Nemilosrdně se jí zbavte a zabraňte jejímu návratu
Zdroj obrázku: Freepik

Chcete mít čistou troubu?

Troubu používáte téměř každý den a je jedno, jestli je to klasická, nebo mikrovlnná. Je ale nutné je čistit pravidelně, protože v nich snadno ulpí mastné skvrny od jídla nebo jiných prostředků. Zaschlý tuk je velmi těžké odstranit, ale i tady si s ním poradí domácí suroviny, které určitě najdete doma.

Můžete si vyrobit směs z jedlé sody, kterou smíchejte s trochou octa a vody. Hustá pasta dokáže odstranit nečistoty v troubě. Můžete použít houbičku nebo štěteček. Nechte pastu několik hodin působit, aby uvolnila opravdu i odolné nečistoty. Mikrovlnku můžete vyčistit podobným způsobem. Při ohřívání jídla si můžete pomoci víkem, které zabrání, aby ohřívané jídlo stříkalo po celé troubě. Mastné skvrny lze odstranit také pastou z jedlé sody a vody.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a24885/make-at-home-cleaners/
Přidat na Seznam.cz