Ten nejlepší čistič pro celou kuchyni si snadno vyrobíte. Postačí k němu tři jednoduché ingredience

Ten nejlepší čistič pro celou kuchyni si snadno vyrobíte. Postačí k němu tři jednoduché ingredience

Výroba vlastního čističe není nic složitého. Kuchyně patří k místům, kde se nečistoty nebo skvrny vytvoří velmi snadno, ale zároveň je těžké je odstranit. Některé čističe nejsou tak kvalitní, abyste s nimi vyčistili i odolné mastné skvrny, proto je nejlepším řešením výroba vlastního čističe.

Zapomeňte na drahé prostředky, vyrobte si ekologický

Chemické čističe jsou plné látek, které nejsou vhodné k tomu, abychom je dýchali. Proto je lepší si vyrobit vlastní a ze surovin, které dobře znáte, nejsou aromatické, ale přitom vás zbaví odolných skvrn. Můžete si vyrobit čistič na dřezy. Umýváte v něm nádobí, oplachujete ovoce i zeleninu, ale už možná tolik nedbáte na to, jestli ho máte pořádně čistý.

Mohlo by vás zajímat:  Ocet nahradí speciální čisticí prostředky. Poradí si s pachy, vodním kamenem i plísní

Po každém použití dřezu byste ho měli utřít do sucha, aby se netvořily skvrny nebo usazeniny. Budete potřebovat ocet, vodu a několik kapek citronové šťávy. Smíchejte přísady a směsí umyjte dřez. Můžete ji také nalít do rozprašovače a použít, kdykoliv bude potřeba. Nakonec dřez umyjte vodou a osušte. Můžete s touto směsí vytřít také plynový sporák nebo kuchyňskou desku. Pokud máte skvrny už staršího data, je dobré nechat směs nějakou dobu působit.

Zdroj obrázku: Freepik

Chcete mít čistou troubu?

Troubu používáte téměř každý den a je jedno, jestli je to klasická, nebo mikrovlnná. Je ale nutné je čistit pravidelně, protože v nich snadno ulpí mastné skvrny od jídla nebo jiných prostředků. Zaschlý tuk je velmi těžké odstranit, ale i tady si s ním poradí domácí suroviny, které určitě najdete doma.

Mohlo by vás zajímat:  Plíseň v domácnosti je nehezká, ale hlavně ohrožuje naše zdraví. Ihned proti ní zakročte

Můžete si vyrobit směs z jedlé sody, kterou smíchejte s trochou octa a vody. Hustá pasta dokáže odstranit nečistoty v troubě. Můžete použít houbičku nebo štěteček. Nechte pastu několik hodin působit, aby uvolnila opravdu i odolné nečistoty. Mikrovlnku můžete vyčistit podobným způsobem. Při ohřívání jídla si můžete pomoci víkem, které zabrání, aby ohřívané jídlo stříkalo po celé troubě. Mastné skvrny lze odstranit také pastou z jedlé sody a vody.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a24885/make-at-home-cleaners/
Přidat na Seznam.cz