Bílé tenisky mohou zářit znovu jako nové. Stačí využít osvědčené domácí prostředky

Bílé tenisky mohou zářit znovu jako nové. Stačí využít osvědčené domácí prostředky

Bílé tenisky bezesporu patří k doplňkům, které skvěle rozzáří jakýkoliv outfit a hodí se nejen ke kalhotám, ale třeba také k šatům. Jenže problém nastává v tom, že už po pár nošeních začnou být zašedlé a jejich původní krása rychle mizí. Není si ale třeba zoufat, existují efektivní způsoby, jak bílé tenisky vyčistit a vynosit je více než jen jednu sezónu.

Jedlá soda a prostředek na nádobí

Jednou z nejlepších možností je kombinace právě těchto dvou ingrediencí. Nalijte trochu prostředku na nádobí na ruční kartáč a pak jej posypte jedlou sodou. Pomocí kartáčku pak jemně vydrhněte tenisky, a pokud je to třeba, můžete je i lehce namočit vodou. Následně špínu smyjte nebo setřete papírovým ubrouskem.

Mohlo by vás zajímat:  Všemocný citron je lék i pomocník v domácnosti. Po vhození do myčky zažijete změnu

Soda a ocet

Výborná je také směs, kterou získáte smícháním sody a octa v poměru jedna čtvrtina hrnku sody a půl hrnku octa. Ocet dokáže zbavit kdejaký povrch mastnoty a zažrané špíny a dokáže tenisky vyčistit skutečně do hloubky. Směs stačí v misce několik minut míchat, protože se brzy promění v pěnu, kterou je pak už snadné na tenisky nanést a nechat pár minut působit. Tenisky pak už jen opláchněte ve studené vody a je hotovo.

Zdroj obrázku: Freepik

Zubní pasta

Ta se nejlépe uplatní při čištění gumových částí tenisek. Aplikovat ji můžete přímo na gumová místa a oděrky a nechat 15 minut působit. Poté tenisky opláchněte studenou vodou. Je možné je pak ještě pro lepší efekt vyprat v pračce, ale vždy se přesvědčte, že to výrobce umožňuje.

Mohlo by vás zajímat:  Pokud ve vaší komodě vládne spíš chaos, je načase udělat v ní konečně pořádek

Mýdlo Jelen

Toto mýdlo vás už možná zachránilo od mnoha jiných skvrn, které šly obtížně dolů. Podobně to zvládne i s vašimi teniskami. Zejména pokud jsou z kůže, která je jinak náchylná na agresivní prostředky. Na houbičku nanesete mýdlo Jelen a nechte asi čtvrt hodiny působit. Následně jej jemně opláchněte pod proudem vody nebo setřete navlhčenou houbičkou. Je-li to možné, nechte tenisky oschnout na sluníčku, efekt bude ještě lepší.

Zdroj: https://www.nytimes.com/wirecutter/guides/how-to-clean-white-sneakers/
Přidat na Seznam.cz