Toothpaste 3121211 1920

V každé koupelně se nachází hotový zázrak, který se postará o dokonalý vzhled nejen chrupu

Zubní pastu používá každý z nás minimálně dvakrát denně. Čistíme si s ní zuby, existuje jí mnoho druhů a pomáhá ze zubů odstraňovat zubní plak, díky čemuž máme svěží dech. Ale můžete ji využít také na různé činnosti v domácnosti. Vyzkoušejte několik metod, díky kterým pochopíte, jak může domácnosti prospět.

Se zubní pastou můžete vyčistit stříbrné šperky

Pokud máte mastné ruce nebo špinavé od dehtu či automobilového oleje, jako první pomoc pomůže právě zubní pasta. Navíc s její pomocí odstraníte z rukou nebo jiné části těla také skvrny od ovoce, brambor, hub nebo se zbavíte zápachu od česneku či ryb. Jestli potřebujete vyčistit stříbro, které máte doma, použijte zubní pastu. Po vyčistění je potřeba stříbrné šperky, svícny nebo příbory řádně opláchnout a otřít do sucha hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  Štětec a barvu nebudete potřebovat. Čistou stěnu jde získat mnohem jednodušeji
Zdroj obrázku: Pixabay

Můžete se s ní také zbavit sedimentu z kávových a čajových hrnků nebo sklenic. I tady je nutné po použití zubní pasty nádobí pořádně umýt a nechat uschnout. Pokud bydlíte v nájmu a chcete si ozdobit zeď plakáty, ale bojíte se, že zničíte zeď, můžete místo hřebíků použít zubní pastu. Poslouží dobře jako lepidlo a po jejím odstranění nebude ani stopa po tom, že jste na zdi měli něco přilepeného.

Zubní pasta je lepší než prací prášek

Jestli máte špinavé bílé tenisky nebo tkaničky a nejdou vám doprat, ať zkoušíte sebeúčinnější metody, zkuste použít zubní pastu. Vyčistí tenisky mnohem lépe než prací prášek. Pokud máte malé děti, určitě víte, že pokud se jim dostane pastelka do rukou, mohou pokreslit zdi ve vašem bytě. Stačí ale použít zubní pastu a vlhkým hadříkem otírat stěny. Snadno odstraníte také nevzhledné kroužky od sklenice nebo hrnku, které často zůstávají například na dřevěných stolech.

Mohlo by vás zajímat:  Konec úmornému žehlení! Několik změn a vychytávek zkrátí čas u žehlicího prkna na minimum
Zdroj obrázku: Pixabay

Jestliže si často barvíte vlasy doma, určitě víte, že pokud se barva dostane na pokožku hlavy nebo obličeje, dost těžko ji dostáváte dolů. I tady je první pomoc zubní pasta, která snadno zbytky barvy odstraní. Stejně dobře funguje také na skvrny na koberci nebo šmouhy na podlaze. Hodně se používá při čištění špinavé plochy žehličky.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/50-things-you-never-knew-you-could-do-with-toothpaste/
Přidat na Seznam.cz