Uspořádejte svou lednici podle profesionálů. Každá potravina má své místo

Vrhli jste se na úklid ledničky a nyní přichází čas, kdy se chystáte narovnat suroviny nazpět? Zadržte! I lednička má svá pravidla a její správnou organizaci oceníte nejen při vaření. Inspirujte se profesionálními restauračními kuchyněmi, které suroviny organizují na základě teploty, na kterou je třeba potraviny vařit. Již uvařené pokrmy, které další vaření nepotřebují, umístěte nahoru. Naopak potraviny, které budete vařit na nejvyšší teploty, dejte úplně dolů.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak uspořádat ledničku v pár krocích?

  • Horní police: Zbytky, nápoje a potraviny připravené k jídlu (jako jogurt, sýr a lahůdkové maso).
  • Spodní police: Suroviny pro vařené pokrmy.
  • Dveře: Dveře chladničky jsou nejteplejší částí lednice, takže by v nich mělo být pouze koření. Do dveří neumisťujte vejce ani mléko, ty by měly být v chladnější části.
  • Zásuvky: Jsou navrženy tak, aby držely produkty v jejich specifickém stavu vlhkosti. Proto sem vložte ovoce či zeleninu. Pokud máte dvě zásuvky, používejte jednu z nich výhradně pro zeleninu a druhou výhradně pro syrové maso. Pokud je jedna zásuvka nad druhou, použijte nejnižší zásuvku na maso.
Mohlo by vás zajímat:  Utěrka z mikrovlákna se nehodí pro úklid koupelny nebo toalety
Zdroj obrázku: Freepik

Pro mytí použijte ocet!

Ocet je nejen antibakteriální, ale také pomáhá eliminovat pachy. Pro umytí ledničky je tak ideálním pomocníkem, kterého má každý doma, a navíc stojí pár korun. Připravte si:

  • čisticí hadřík z mikrovlákna,
  • láhev s rozprašovačem,
  • ocet,
  • teplou až horkou vodu.

Vyndejte celý obsah ledničky a nechte ji chvilku větrat. Mezitím smíchejte tři díly horké vody a jeden díl octa v láhvi s rozprašovačem. Vzniklou směsí postříkejte vnitřek ledničky a následně jej otřete mokrým hadříkem. Pokud se potýkáte s odolnými nečistotami, naneste na místo nezředěný ocet a poté jej otřete. Na závěr stačí vytřít ledničku dosucha a je to! Láhev se směsí si nechte po ruce, pomůže při rychlém umývání nečistot. Naopak přelijete-li směs do otevřené nádoby, pomůže s nepříjemnými pachy uvnitř ledničky.

Zdroj: https://creativehomekeeper.com/how-to-clean-organize-your-refrigerator/
Přidat na Seznam.cz