Investice do vinylových podlah se nemusí vyplatit každému. Chyby při péči tuto v současné době populární krytinu jenom znehodnotí

Investice do vinylových podlah se nemusí vyplatit každému. Chyby při péči tuto v současné době populární krytinu jenom znehodnotí

Vinylové podlahy jsou jedním z nejoblíbenějších typů podlah, které v domácnostech používáme. Vyrábí se ve spoustě barevných provedeních. Nejčastěji volíme ty, které imitují dřevo. Na první pohled totiž vypadají velice hezky a navíc je jejich údržba mnohem snadnější než údržba dřevěných podlah. Jak se o vinylové podlahy správně starat, aby byly co nejdéle krásné?

Čištění vinylových podlah

Tento typ podlah je velice odolný, avšak abychom jeho dokonalý vzhled zachovali co nejdéle, bude zapotřebí pravidelná údržba. Nebojte se, nejedná se o nic složitého. Podlahy jsou velice namáhány – například posunováním nábytku, jako jsou židle, nebo chůzí v obuvi s tvrdými podrážkami, nebo dokonce podpatky. Leccos na ně spadne, a tak se občas i na nich může vyskytnout nějaký ten škrábanec. Vyplatí se investovat do fleecových podložek, které nalepíte na spodní stranu noh od židle a dalšího nábytku, který se po podlaze pravidelně pohybuje.

Mohlo by vás zajímat:  Také špatně dostupná místa je důležité čistit. S pár triky to ale půjde snadno
Zdroj obrázku: Freepik

Pravidelná údržba

Jednou za čas můžete použít speciální přípravky na čištění podlah. Mnohem důležitější je ale pravidelná údržba. Ideálně třikrát za týden bychom z podlahy měli odstraňovat nečistoty – prostřednictvím vysavače nebo rychlým setřetím jen vodou. Používejte za tímto účelem speciální nástavec s jemnými štětinami, abyste nepoškrábali podlahu.

Jablečný ocet

Jednou za týden můžete podlahu umýt směsí vody a jablečného octa. Ten je naprosto skvělý, protože čistí podlahu od prachu a nečistot, aniž by zanechával na povrchu nevzhledné usazeniny. Pokud je znečištění obzvláště odolné, můžete přidat několik kapek mycího prostředku. Pro dosažení lesku bez zbytečného klouzání po podlaze můžete do směsi přidat také několik kapek dětského oleje. Škrábanců se zbavíte pomocí speciálních přípravků nebo klasického jojobového oleje. Všechny skvrny a nečistoty se vyplatí setřít ihned. Ušetříte si tím pozdější práci a navíc nemusí dojít k zabarvení vaší vinylové podlahy.

Zdroj: https://www.flooringstores.com/blog/disadvantages-of-vinyl-plank-flooring/
Přidat na Seznam.cz