Staré poklady z garáže najdou ještě nejedno praktické využití

Staré poklady z garáže najdou ještě nejedno praktické využití

Garáž. Co si budeme namlouvat, nefunguje pouze pro zaparkování auta nebo pro uskladnění kol, často tento prostor lidé využívají jako odkladiště různých věcí z domácnosti. Nechybí prázdné krabice, obalový materiál, nářadí a rozbité spotřebiče nebo různé náhradní díly. Z toho důvodu je dobré čas od času sklad a garáž uklidit. Jsou věci, které jsou dozajista na vyhození, na druhou stranu některé kousky ještě najdou využití. Jaké drobnosti lze překvapivě použít a nemusí skončit v popelnici?

Týčka na golfové míčky na sazeničky

V minulosti jste pojali nápad začít s golfem, ale tak nějak uplynulo dost času a na hřišti jste nebyli notně dlouhou dobu? V takovém případě je možné použít týčka na golfové míčky jiným způsobem. Uplatnění najdou zejména při zahradničení, protože jimi lze odlišit sazeničky. Týčka se mohou použít též jako malé držáčky na grilované kukuřičky nebo jinou zeleninu, aby se při jídle zbytečně neumastily ruce.

Mohlo by vás zajímat:  Mazlíčci jsou radost, koberec plný chlupů už tolik ne. Pár vychytávek ho dokonale vyčistí
Zdroj obrázku: Freepik

Smirkový papír na čištění i broušení

Brusný nebo smirkový papír nechybí v žádné garáži, někdy zbývá jen kousíček. Ani ten se ještě nemusí vyhazovat, protože se může přeložit a jeho tenkou částí vyčistit spáry mezi dlaždicemi. Jemným brusným papírem se mohou nabrousit šicí jehly, stačí jimi jen několikrát probodnout brusnou stranu. Obdobně stačí hrubý smirkový papír nastříhat nůžkami, které se touto činností samy nabrousí. Hrubším smirkovým papírem se může ošetřit zrezivělé zahradnické náčiní nebo obnovit protiskluzová vrstva podrážky.

Mohlo by vás zajímat:  Ceny energií rostou a elektřina není výjimkou. Zkuste pět triků, jak ušetřit na svícení

Tenisáky na praní

V garáži se najde také celá řada nepoužívaného sportovního náčiní, mezi nimi nikdy nechybí tenisové míčky. Jen kdyby byl čas na hraní tenisu. Tenisové míčky se mohou použít při praní prádla, zejména citlivého na slepení vnitřního materiálu. Při praní prošívaných nebo péřových bund stačí míčky přidat do bubnu pračky, obdobně se mohou přidat při čištění koberečků nebo sak či svetrů s umělou kožešinou. Tenisáky se pro provzdušnění mohou přidat i do sušičky. Použít se též mohou na domácí masáž nebo při jejich zničení jako podložky pod nohy nábytku, aby nedošlo k poškození koberce nebo povrchu plovoucí podlahy.

Zdroj: https://earth911.com/home-garden/garage-reuse-recycling/
Přidat na Seznam.cz