Young Man Room With Solid Fuel Boiler Working Biofuel Economical Heating

Před zimou je důležité věnovat pozornost oknům, dveřím i topnému systému

Jste-li vlastníkem rodinného domu, pak i vás v září čekají nějaké práce, kterým byste se neměli vyhýbat. Své si zaslouží nejen zahrada, ale také samotná nemovitost. Na co byste rozhodně neměli zapomenout? Poradíme vám, co udělat.

Seřízení oken

Plastová okna vyžadují pravidelnou údržbu. Důležité je zejména dbát na jejich správné seřízení. Na podzim je k tomu ideální čas, protože se pak vyhnete problémům s tepelnou izolací. Slunečné letní dny, kdy teploty atakovaly 35 °C, se mohly negativně podepsat na roztažnosti okenních profilů. Na podzim je rozdíl mezi vnější a vnitřní teplotou minimální. Péči byste měli věnovat také okennímu kování a těsnění. Těsnicí gumy je třeba zbavit prachu a natřít silikonovým olejem.

Mohlo by vás zajímat:  Kovové regály do domácnosti? Proč ne!

Nezapomeňte na garážová vrata a vchodové dveře

Stejnou péči jako plastová okna vyžadují garážová vrata. Hlavně tehdy, máte-li otevírání na elektrický pohon. Jejich seřízení je v tomto případě lepší přenechat odborníkům, abyste se vyhnuli laickému zásahu, který by je mohl poškodit.

Zdroj obrázku: Freepik

Také u vchodových dveří je vhodné provést kontrolu těsnění a zámku. Ten byste měli promazat, aby i nadále fungoval hladce a bez problémů a nedošlo třeba k nepříjemnému zlomení klíče.

Nechte si zkontrolovat kotel

Protože zima je časem topení, v září je správná doba na kontrolu plynového kotle. Tuto práci samozřejmě přenechte speciální firmě, která kotel prohlédne a zjistí jeho případné nedostatky a zjedná nápravu. Kotel by měl být na nadcházející topnou sezónu seřízený, aby topil s co nejlepšími výsledky.

Mohlo by vás zajímat:  Palo santo uklidní mysl, jeho vůně působí proti stresu. V létě odežene obtížný hmyz

Péči potřebují i krbová kamna

Pokud doma máte krb či krbová kamna, i ona si zaslouží prohlédnout od odborníka. Tuto práci obvykle zastane kominická firma, která zároveň s kamny vyčistí i komín od sazí a dehtových usazenin. Na toto je nutné dbát, abyste se vyvarovali rizika požáru.

Zdroj: https://www.pods.com/blog/winter-home-maintenance-checklist
Přidat na Seznam.cz